Restart pro naše tělo  

Na odlehčenou stravu je nutné si zvykat pomalu a začít tím, co nám chutná.  Stačí 1-2 x denně přidat k běžné stravě zeleninové šťávy nebo smoothie. A až si naše tělo zvykne, můžeme kvalitním smoothie nahradit jedno denní jídlo.  Do stravy můžeme zařadit i naklíčená semínka například mungo fazolek, chia semínek, ředkviček, vojtěšky či cizrny.  Dají se sehnat běžně v obchodech. Klíčky obsahují velké množství vitamínů, minerálů a bílkovin. Jako posyp na chleba či doplněk salátu navíc krásně vypadají.

Pohybem proti nemocem

Pro správné fungování imunitního systému je klíčový i pravidelný odpočinek, kvalitní spánek a pohyb. Kvůli lepší fyzické kondici není třeba hned letět do posilovny, zpočátku stačí pravidelné procházky na čerstvém vzduchu, výtah vyměnit za schody, vyjížďky na kole, procházky s dětmi, rybaření, prostě vše, co nám přináší radost a u čeho si odpočineme od běžných starostí.

Vitamíny ve vzduchu

Čistý a zdravý vzduch je v interiéru důležitý nejen pro alergiky a astmatiky. Obzvláště v noci, kdy spíme a nabíráme síly na nový den. Lidem se lépe dýchá v místech s vysokou koncentrací záporných iontů. Záporné ionty (též se používá výraz vzdušné vitamíny) jsou přirozenou součástí čistého a zdravého vzduchu v přírodě, jejich nejvyšší hodnoty jsou na horách či u moře. Mají blahodárný vliv na lidský organismus. Díky nim je vzduch svěží a lépe se nám dýchá, mohou zmizet i časté bolesti hlavy či potíže se spánkem.  V interiérech se vzdušné vitamíny vyskytují v minimální míře nebo vůbec. Ničí je umělé materiály a moderní technika.

Co máme doma škodlivého?

Do domácností navíc vniká velké množství škodlivin z venku. Je to polétavý prach, bakterie, plísně, škodliviny z vytápění, z automobilové dopravy či z průmyslové výroby. Mikroskopické částice létají vzduchem a víří je pohyb obyvatel bytu, průvan, úklidové práce či domácí zvířata. Takový „koktejl nečistot“ může mít za následek zhoršení dýchacích a kožních alergií, opakované záněty horních cest dýchacích, častou únavu a celkovém oslabení imunity.

Nečistot nás zbaví čistička vzduchu

Kvalitní čistička ze vzduchu v interiéru odstraní až 96 % všech polétavých nečistot a my už dýcháme jen čistý a zdravý vzduch bez škodlivina a alergenů. Čistička vzduchu by v domácnosti měla běžet nepřetržitě, proto vybírejte takovou, která má tichý provoz a malou spotřebu elektrické energie. Vhodné je orientovat se i dle zákaznických zkušeností na internetu.