Zdroj: Unsplash

Kámen v zahradě dokáže udělat nečekanou parádu

Kámen lze využít na mnoha místech zahrady. Inspirace, jak s ním naložit, najdete na internetu víc než dost. Přesto není dobré nákup kamene do zahrady uspěchat. Kvůli nepraktické manipulaci se zahrada kamenem zdobí obvykle jednou za čas. Je tedy dobré mít vše pečlivě promyšlené dopředu.

Postavte zídky, cestičky nebo obrubníky

K základnímu využití kamenů v zahradách patří cestičky z nášlapných kamenů, které se často vyrábějí z břidlice, mramoru nebo pískovce.

Díky svému přírodnímu vzhledu cestičky z kamene do většiny zahrad hezky zapadnou. Zároveň jsou mimořádně odolné vůči mrazu i mechanickému poškození. Můžete tak počítat s tím, že kamenné cesty nebudete muset hned tak měnit.

Totéž platí, i když se z kamene rozhodnete vyrobit zídky, obrubníky nebo třeba lavice. I v takovém případě je kámen oproti jiným materiálům odolnější.

Z kamenů můžete vytvořit příjezdovou cestu pro automobily, skalky nebo schody.

Nechce se vám stavět? Vsaďte na hotové dekorace

Pokud hledáte už hotové dekorativní výrobky z kamene, které by se vyjímaly ve vaší zahradě, můžete vybírat z:

  • kamenných fontán,
  • korýtek,
  • květináčů,
  • japonských lamp,
  • sloupků,
  • sošek,
  • můstků.

Fanoušky zvířecí říše jistě potěší bohatý výběr sošek znázorňujících sovy, koně, tygry, dráčky a další tvory.

Mezi další velmi oblíbené kamenné dekorace zahrad patří bludné balvany, které zahradám propůjčují přírodní a místy až divoký vzhled.

Využijte kámen prakticky

Stejně tak mohou v dekoraci zahrady hrát důležitou roli kamenné sloupky. Řada lidí si jimi například ohraničuje prostory s oblíbenými květinami nebo místo, kde chtějí trávit čas v klidu a o samotě. Jiní je zase berou jen jako příjemné zpestření exteriéru.

Oblíbené jsou oblázky, malé kamínky nebo kamenná drť. Kromě ozdobné funkce totiž slouží také jako ochrana proti plevelu, a to především v okolí keřů a stromů.

Výhodou produktů z kamene je fakt, že člověk může popustit uzdu své fantazii a naplánovat si výzdobu nebo praktické kamenné prvky zahrady naprosto podle svých představ.

Už víte, jak zkrášlit svou zahradu? Kameny, oblázky a další zahradní dekorace vyberte na Merxu.com a získejte slevu 3 000 Kč na první nákup. Jistě vás potěší také doprava zdarma i pro zahraniční objednávky a garance nejnižší ceny. Pokud někde najdete levnější produkt, čeká vás dorovnání ceny a 10% sleva k tomu.

Akční letáky