Postavte zídky, cestičky nebo obrubníky

K základnímu využití kamenů v zahradách patří cestičky z nášlapných kamenů, které se často vyrábějí z břidlice, mramoru nebo pískovce.

Díky svému přírodnímu vzhledu cestičky z kamene do většiny zahrad hezky zapadnou. Zároveň jsou mimořádně odolné vůči mrazu i mechanickému poškození. Můžete tak počítat s tím, že kamenné cesty nebudete muset hned tak měnit.

Totéž platí, i když se z kamene rozhodnete vyrobit zídky, obrubníky nebo třeba lavice. I v takovém případě je kámen oproti jiným materiálům odolnější.

Z kamenů můžete vytvořit příjezdovou cestu pro automobily, skalky nebo schody.

Nechce se vám stavět? Vsaďte na hotové dekorace

Pokud hledáte už hotové dekorativní výrobky z kamene, které by se vyjímaly ve vaší zahradě, můžete vybírat z:

  • kamenných fontán,
  • korýtek,
  • květináčů,
  • japonských lamp,
  • sloupků,
  • sošek,
  • můstků.

Fanoušky zvířecí říše jistě potěší bohatý výběr sošek znázorňujících sovy, koně, tygry, dráčky a další tvory.

Mezi další velmi oblíbené kamenné dekorace zahrad patří bludné balvany, které zahradám propůjčují přírodní a místy až divoký vzhled.

Využijte kámen prakticky

Stejně tak mohou v dekoraci zahrady hrát důležitou roli kamenné sloupky. Řada lidí si jimi například ohraničuje prostory s oblíbenými květinami nebo místo, kde chtějí trávit čas v klidu a o samotě. Jiní je zase berou jen jako příjemné zpestření exteriéru.

Oblíbené jsou oblázky, malé kamínky nebo kamenná drť. Kromě ozdobné funkce totiž slouží také jako ochrana proti plevelu, a to především v okolí keřů a stromů.

Výhodou produktů z kamene je fakt, že člověk může popustit uzdu své fantazii a naplánovat si výzdobu nebo praktické kamenné prvky zahrady naprosto podle svých představ.

Už víte, jak zkrášlit svou zahradu? Kameny, oblázky a další zahradní dekorace vyberte na Merxu.com a získejte slevu 3 000 Kč na první nákup. Jistě vás potěší také doprava zdarma i pro zahraniční objednávky a garance nejnižší ceny. Pokud někde najdete levnější produkt, čeká vás dorovnání ceny a 10% sleva k tomu.