Toto je příběh jedné z klientek, která si reverzní hypotéku pořídila, aby nemusela opustit svůj dům.

Helga Vychopňová je vitální a energická dáma. Málokdo by hádal, že se narodila před Druhou světovou válkou. Žije ve svém domě v lázeňském městě. Když jí před lety zemřel manžel, stála před složitým rozhodnutím.

Zdroj: Youtube

"Ze svého důchodu bych dům neutáhla. Neměla bych peníze na provoz a nezbytné opravy, které stavba z roku 1927 postupně vyžadovala," říká Helga Vychopňová. Navíc si s ní osud ošklivě pohrál. Její dcera onemocněla dětskou mozkovou obrnou a potřebuje neustálou péči. I tu přestala po smrti muže zvládat, zvlášť když se dceři zhoršovala pohyblivost.

"Mohla jsem dům, který postavil můj dědeček, prodat. Zájemci by se našli, ale já jsem tady od patnácti let, žiju tady celý život a za žádnou cenu jsem nechtěla odejít, protože mě se tady žije opravdu dobře," říká seniorka. Našla si finanční produkt, díky kterému získala finanční hotovost a přitom nemusela dům opustit.

O rentě se poprvé dozvěděl z německé televize, kterou sleduje: "Říkala jsem si: To by bylo něco pro mne. Dostat peníze a přitom se nemuset nikam stěhovat." Pak objevila českou firmu FINEMO.CZ, která Rentu z nemovitosti nabízí a oslovila ji.

"Přijel reprezentant firmy, měla jsem z něj dobrý pocit. Pocit, že není podrazák. Všechno jsme si vyříkali. Já jsem mu vysvětlila své důvody, proč chci tento finanční produkt využít. Zařídila jsem odhadce nemovitosti a pak nastala velká podpisová akce," vzpomíná paní Vychopňová.

Už při podpisu smluv věděla, na co peníze využije. "Moje dcera je postižená. Prodělal dětskou mozkovou obrnu. Přestala chodit, ale mentálně byla naprosto v pořádku. V ústavu je o ní opravdu bezvadně postaráno. Hlavně po stránce fyzické. Říkala jsem si, že se domluvím s paní ředitelkou toho zdravotnického zařízení, aby pro moji dceru našli asistenta, který by alespoň pár hodin denně četl." To se také stalo.

Další investice si vyžádal předválečný dům. Seniorka nechala opravit garáž, kde byla špatná střecha i okapy.

Toho, že si zvolila rentu z nemovitosti, rozhodně nelituje. "Naopak bych něco takového doporučila všem, kteří mají urovnané rodinné vztahy, mají nemovitost a potřebují peníze."

Výhody Renty z nemovitosti:

  • Získáte peníze na cokoli (najednou či postupně).
  • Za života nemusíte nic splácet.
  • Zůstáváte bydlet doma a jste nadále majitelem svého bytu či domu.
  • Můžete žít důstojněji a život si více užívat.

Chcete vědět víc?

  • Přečtěte si příběhy klientů a odpovědi na nejčastější dotazy na http://www.rentaznemovitosti.cz.
  • Vyžádejte si orientační kalkulaci zdarma.
  • Můžete nám také zavolat na tel. 233 321 850.
  • Jsme držiteli licence České národní banky na poskytování spotřebitelských úvěrů.