1. Čisté soláry jsou základ
Zní to možná jako „prkotina“, ale je to mimořádně důležité. Doporučujeme fotovoltaické panely alespoň jednou ročně očistit tlakovou vodou a speciálním přípravkem na čištění solárních panelů, setřít stěrkou prach i pyl nebo v zimě omést smetákem sníh. Chcete-li čištění věnovat co nejméně času, můžete nově využít nabídky bezrámových fotovoltaických panelů firmy Schlieger. Na jejich hladké konstrukci se nečistoty zachycují výrazně méně, a vítr i déšť tak často udělají práci za vás.

2. Naprogramujte ohřev vody na poledne
Je to ideální způsob, jak za minimální náklady získávat v domácnosti teplou vodu. Bojler jednoduše přenastavte tak, aby ohříval vodu, když je slunečních paprsků nejvíc – tedy v pravé poledne. Pokud využíváte nízký tarif, je nutné upravit nastavení stykače, s čímž si každý odborník snadno poradí.

3. Využívejte odložené starty spotřebičů
Již zmíněný nízký tarif spousta majitelů rodinných domů využívá nejen k ohřevu vody, ale i k obsluze energeticky náročnějších spotřebičů, jakými jsou pračky, sušičky, myčky atd. S fotovoltaikou je nejekonomičtější naprogramovat odložený start tak, aby programy běžely přes poledne.

4. Spoléhejte na chytrá řešení
Pokud máte chytrou domácnost, můžete si nastavit scénář, díky kterému se vybrané spotřebiče sepnou přesně ve chvíli, kdy fotovoltaika vyrábí elektřinu na plný výkon. Ve smart systému můžete navíc přiřadit různou prioritu zařízením, která máte v domácnosti. Není-li energie v daném okamžiku dostatek, zapnou se pouze ta nejdůležitější v pořadí, které si sami zvolíte.

Na FVE jsme odborníci, naši klienti ušetří až 80 % energie během roku, zkuste to s námi i vy.


Více informací najdete na www.schlieger.cz, T: 226 223 800.