Moderní směry ve výživě psů stále více kopírují trendy v lidském stravování. Roste důraz na složení a původ potravin, a to jak na talíři, tak v misce. Lidé si zkrátka stále více přejí, aby pro psy bylo krmení opravdovým chuťovým zážitkem. A protože se stále jedná o šelmy (i když tak rozvalení na gauči mnohdy nevypadají), nejvíce je potěšíte granulemi, které uspokojí jejich přirozenou lásku ke šťavnatému kusu masa.

Chutné a zdraví prospěšné

Naprostou špičku v aktuální nabídce granulí představují krmiva, která mají ve svém složení vysoký podíl čerstvého masa. Sem patří například krmiva Carnilove True Fresh, která obsahují dokonce 60 % čerstvého masa. Šetrné zpracování surovin zachovává nezaměnitelnou a tolik lákavou chuť a vůni masa, což dělá z granulí extrémně chutnou pochoutku. Krmiva této řady jsou vhodná i pro pejsky s menším apetitem, kteří potřebují k misce trošku přivábit,“ radí odborník Kváš.

Tím však výčet výhod čerstvého masa v psím krmivu nekončí. „Čerstvé maso vyniká výjimečnou 95% stravitelností a zvyšuje tak stravitelnost granulí jako celku. Takové krmivo působí pozitivně na zdraví trávicího traktu a podporuje imunitu,“ vysvětluje Martin Kváš. Dodává také, že „fresh“ zdroje proteinu vynikají vysokým obsahem kvalitních aminokyselin, důležitých stavebních látek organismu.

Lokální kvalita

Jak bylo řečeno, pro páníčky je kromě chuti a stravitelnosti důležitá také kvalita. Podle čeho tedy takové „ideální“ granule poznat? Zaměřte se na místo jejich výroby a původ surovin. Nejbezpečnější volbou jsou krmiva vyráběná v Evropské unii ze surovin pocházejících z kontrolovaných chovů.

Surovin, které procházejí přísnými kontrolami Evropské unie, jsou prokazatelně zdravotně nezávadné. Vybírejte proto krmiva, u kterých znáte původ výroby i položek ve složení. Mezi krmiva s pečlivě volenými ingrediencemi té nejvyšší jakosti patří například už zmiňovaný Carnilove True Fresh. Hovězí a krutí maso dodávají lokální farmáři z Čech nebo severního Rakouska. Mořské ryby pochází z udržitelného rybolovu v norských a skotských mořích, ty sladkovodní zase z evropských rybích farem. Od ověřených evropských dodavatelů pochází i další dary přírody jako zelenina, ovoce a byliny,“ udává Martin Kváš. A doplňuje: „Granule s čerstvým masem zkrátka představují novou cestu k výživě psů. Ocení je všichni, komu na chutnosti a kvalitě záleží.“

www.carnilove.cz