Běžná kočka spořádá za život jen asi dva kilogramy hmyzu. Většinou jde o různé kobylky, můry či masařky, které si uloví při hře. Veterinární odborníci však doporučují, že obsah hmyzího proteinu by měl být pro zdraví vašich čtyřnohých mazlíčků daleko vyšší. A proto je krmivo I love my cat skvělou volbou. Navíc oproti dnešním krmivům z hovězího masa, ryb nebo kuřat také zanechává jen nepatrnou uhlíkovou stopu.

Proč přidat hmyzí protein do výživy vaší kočky?

Značka I love my cat se zaměřila na krmiva budoucnosti, jak se těm s hmyzím proteinem často přezdívá. Jedlý brouk poslouží vašim kočkám lépe než ten nejlepší steak. Je totiž významným zdrojem kvalitního proteinu i tuku (toho má hmyzí moučka dokonce dvakrát více než ta hovězí). Navíc biomasa těl bezobratlých živočichů skýtá poměrně velké množství dalších prospěšných minerálních látek.

Krmiva I love my cat používají hmyzí protein z larev mouchy černého vojáka. Tento protein není jen hypoalergenní, ale vyznačuje se i snadnou stravitelností a vysokou biologickou hodnotou. Díky těmto vlastnostem a výhradnímu použití přírodních ingrediencí je skvělou volbou nejen pro alergické kočky.

Hmyzí protein je nejlepší volbou pro kočky s alergií

Stále více koček trpí potravinovou alergií, což znamená, že nemohou tolerovat určité složky potravy. Taková alergie je patrná zejména při trávení, projevuje se jako průjem a zánět kůže. Zpravidla jsou to proteiny obsažené v krmivu, které způsobují alergie. V těchto případech je hypoalergenní krmivo pro kočky často jediným způsobem, jak zvládnout příznaky alergických čtyřnohých přátel.

Ne každé hypoalergenní krmivo pro kočky je dobrou volbou

Ve většině případů obsahuje hypoalergenní krmivo pro kočky hydrolyzovaný protein. To znamená, že proteiny byly hydrolýzou rozděleny na menší části. Výsledkem je, že imunitní systém kočky již není schopen rozeznat alergeny v krmivu. I když přechod na takové krmivo může být trochu štěstí, hydrolyzované suché krmivo nemá nic společného s vhodnou výživou koček a může dokonce vést k novým problémům v dlouhodobém horizontu.

Hypoalergenní krmivo pro kočky nejvyšší kvality

Zdroje proteinů, které dosud nebyly použity, jsou dobrou alternativou k hydrolyzovaným proteinům a umožňují také produkci hypoalergenní suché kočičí potravy bez nutnosti nadměrného zpracování složek. Hypoalergenní suché krmivo pro kočky s hmyzím proteinem, jaké je k dispozici od I love my cat, se v této souvislosti ukázalo jako zvláště stravitelná alternativa a umožňuje vyváženou stravu navzdory potravinové alergii.

Hypoalergenní krmivo pro kočky založené na hmyzu vám nabízí následující výhody:

  • Jemné zpracování pro optimální obsah živin
  • Vynikající stravitelnost hmyzího proteinu
  • Spolehlivý přísun všech esenciálních aminokyselin
  • Chov hmyzu bez antibiotik
  • Hypoalergenní krmivo pro kočky bez umělých přísad
  • Bez obilovin

Více se dozvíte:
https://cz.zooexperte.com/hypoalergenni-krmivo-kocky