Začněte řešit fotovoltaiku teď:

  • Využijte volnější kapacitu instalačních techniků.
  • Celou sezónu slunných dní využijete na maximum.
  • Dříve začnete šetřit za drahou elektřinu.
  • Peníze investované do fotovoltaiky ochráníte před inflací.

Šetřete s fotovoltaikou za elektřinu hned od jara

Čím dřív budete mít fotovoltaiku na střeše, tím dřív můžete začít vyrábět vlastní elektřinu. Právě vidina úspor za drahé energie je hlavní důvod, proč se fotovoltaika těší stále větší oblibě. Pokud elektřinu používáte i na vytápění, můžete s fotovoltaikou ušetřit klidně i 57 000 Kč ročně.

„Pokračující trend silné poptávky očekáváme i v průběhu roku 2023. Přecházení zákazníků ze zafixovaných tarifů na zastropované ceny bude stále představovat dvakrát až třikrát vyšší náklady na energie, což je situace, ve které je využití fotovoltaické elektrárny ideálním řešením,“ vysvětluje Jan Hanuš, ředitel společnosti Woltair.

Zdražuje se všechno. Čím déle váháte, tím víc si připlatíte

Nedá se očekávat, že by se fotovoltaika v budoucnu zlevnila. Meziročně stoupá cena materiálu i práce přibližně o 15–30 %. Čím déle tedy budete čekat, tím bude celé řešení dražší.

A čím dříve budete mít solární panely na střeše, tím dříve začnete být po většinu roku nezávislí na drahé elektřině z distribuční sítě. Ročně tak ušetříte 50–80 % nákladů na elektřinu.

Navíc investicí do fotovoltaiky chráníte své peníze před inflací. Vaše peníze totiž i na tom nejvýhodnějším spořicím účtu ztrácí na hodnotě. Tím, že je využijete na pořízení solárního systému, je ale zhodnotíte ještě víc, než kdybyste za ně nakoupili akcie či dluhopisy. A protože jsou úspory s fotovoltaikou tak vysoké, vyplatí se ji financovat i úvěrem. Splátky totiž s přehledem pokryjete z ušetřených prostředků za elektřinu.