Cílem tohoto nového portálu je pomáhat zemědělcům zajistit si kvalifikovanou pracovní sílu po celý rok. Agentura AgroJobs se postará o propojení s odpovídajícími kandidáty včetně případného výběrového řízení. Firmy tu mohou inzerovat poptávku po dlouhodobých zaměstnancích, sezónní výpomoci nebo po brigádnících.

Jak portál funguje? Všechno je jednoduché, přehledné a především účinné. Získat nové kvalifikované zaměstnance bude odteď mnohem snazší a se zaručenými výsledky. Po registraci společnosti na portálu v sekci „Pro firmy“ získá ten, kdo chce inzerovat práci v zemědělství, přístup do své sekce, kde si sám zadá, co hledá. Zájemce na inzerované pozice se firmě zobrazí přímo na portálu, ale pro jistotu mu systém odešle i upozornění, pokud bude někdo na nabídku reagovat. Poté už jen stačí se s uchazeči spojit a domluvit si s nimi osobní setkání.

Do konce srpna 2023 se na AgroJobs zaregistrovalo a inzerovalo více než 100 zemědělských společností. Za necelé 3 měsíce existence portálu bylo zveřejněno bezmála 250 inzerátů. Stránky od jejich spuštění navštívilo přes 11.000 lidí a Zemědělský svaz ČR dále pokračuje v jejich propagování směrem k veřejnosti. Pokud potřebujete obsadit nějakou významnou pozici, může pro Vás personální agentura Zemědělského svazu ČR zrealizovat i výběrové řízení na míru. Už jsme takto úspěšně obsadili pozici ředitele, ekonoma nebo tajemníka.

A kolik tato služba stojí? Členy Zemědělského svazu České republiky stojí měsíční inzerce 1.000 Kč + DPH, nečlenové za ni zaplatí 1.500 Kč + DPH. Ale do konce října je tato služba pro členy zdarma a pro nečleny za 500 Kč + DPH. Pokud jste ještě nevyzkoušeli, určitě se zaregistrujte a inzerci vyzkoušejte.

I přes to, že průměrné roční mzdy v zemědělství rostou, tak množství českých zaměstnanců v zemědělství klesá. ZEMĚDĚLSKÝ SVAZ ČR se snaží tuto situaci řešit jako prostředník při náboru zahraničních pracovníků z Arménie, Černé Hory, Filipín, Gruzie, Indie, Kazachstánu, Moldavska, Mongolska, Severní Makedonie nebo Srbska. Poradit umí i v tom, jak zaměstnat občany Ukrajiny s dočasnou ochranou (uprchlické vízum) nebo vízem strpění. Navštivte stránky www.pracevzemedelstvi.cz nebo se obraťte na Lenku Šímovou (simova@zscr.cz), která stojí za realizací těchto stránek.