Zdroj: www.unibar.cz

Obrábění kovů ponechte profesionálům. Poradíme, jak vybrat správnou firmu

Kovové materiály jsou důvodem, proč máme tak velké množství nejrůznějších přístrojů, spotřebičů i obrovských staveb. S jejich pomocí je možné dokázat skutečně velké věci. Kovové součástky a prvky oceníte i pro rodinný dům či v rámci vybavení na zahradu. Ale jak vybrat správnou firmu, která se věnuje obrábění kovů? V článku najdete několik důležitých rad a upozornění, na co si dávat pozor.

Kvalitní materiál je základ

U kovových součástek z nerezu či jiných slitin je kvalita naprosto zásadní. Pro lepší rozlišení jsou jednotlivé plechy a materiály značeny speciálními kódy. Snadno tak dohledáte kovové materiály vhodné pro potravinářství, do chemického průmyslu či pro využití na stavbu. A pokud si na hledání sami netroufáte, stačí se poptat ve specializované firmě, kde vám doporučí nejenom vhodný druh slitiny, ale především adekvátní způsob obrábění a zpracování, aby bylo možné dostat takový výsledek, jaký očekáváte a potřebujete pro další využití. Pokud si tak pořídíte kovový materiál vhodný k dalšímu opracování, nepokoušejte se získat cílový výsledek v podmínkách domácí dílny. Mnohem lepší strategií je oslovení specializované firmy, která zařídí profesionální opracování s jistotou výborného výsledku.

Přesné obrábění

Dalším klíčovým parametrem pro získání perfektního výsledku je přesné obrábění. To zdaleka není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Aby bylo obrábění kovů efektivní, stojí na úplném začátku výkres. Ten se dále většinou zadává do speciálního programu, s jehož pomocí se nastaví stroj, který se o obrábění postará. Kvalitní firma by tak měla navíc disponovat pestrým spektrem nejrůznějších přístrojů pro zajištění vhodného výsledku. Důležité jsou také limity z pohledu rozměrů a maximální hmotnosti, kdy není problém zpracovat obrobky až do 600 kg manipulační váhy. Získáte tak skutečně velkou součástku, která může být atypického tvaru a bez úpravy na míru se nedá sehnat.

Moderní technologie pro nejlepší výsledky

V dnešní době se těší velké popularitě hlavně CNC soustružení. Tato moderní technologie umožňuje po správném naprogramování vytvořit víceméně cokoliv a s neuvěřitelnou přesností. Pokud tedy potřebujete menší či atypicky tvarovanou součástku, tento způsob by mohl být vhodným řešením jak získat přesně to, co potřebujete. Výkresovou dokumentaci si ideálně připravte v rámci poptávky, protože tím pádem získáte přesnou cenovou nabídku a orientační termín dokončení. Budete tak mít jasný přehled o tom, co vlastně můžete očekávat.

Vyberte si firmy s tradicí a zkušenostmi

Společnost UCB Technometal, s.r.o. vznikla již v roce 1996. Od té doby patří mezi spolehlivé firmy s hlavním oborem výroby litinových profilů. Specializují se také na CNC obrábění a povrchovou úpravu dodaných materiálů. Všechna poskytovaná strojírenská výroba je na úrovni kvality podle normy ISO 9001:2015 a výsledné výrobky či polotovary vznikají pod rukama zkušených a kvalifikovaných pracovníků. Velkou výhodou je fakt, že nákupy u této společnosti jsou otevřeny naprosto pro každého. Jste velká společnost, která potřebuje dodávku kvalitního kovového materiálu? Není problém. Stejně tak si na své přijdou malí živnostníci, kutilové a chalupáři, protože je zde možnost zakoupit si klidně jeden kus potřebného výrobku. Snadno také vyřešíte poměrně akutní potřebu železa či jiného barevného kovu. Většina zásob a sortimentu je totiž dostupná skladem a připravena k okamžitému odeslání či úpravě na míru. A kolik to bude stát? To nejlépe zjistíte při zaslání nezávazné poptávky, případně návštěvou webových stránek společnosti.

Akční letáky