Pro a proti vytápění dřevem

Před pořízením krbové vložky je třeba zvážit několik aspektů. Každý pro sebe musí zvážit dostupnost dřeva, možnosti uskladnění, určitou starost a péči o spalinovou cestu a krbovou vložku. Jisté nepohodlí s obstaráváním dřeva však 100% vynahradí příjemné sálavé teplo. Konkrétní technologické řešení, zejména v souvislosti s bezpečnou spalinovou cestou, pak musí posoudit kvalifikovaný odborník. V tomto případě je ideální obrátit se na technickou podporu zavedených výrobců kvalitních krbových vložek. Na našem trhu se můžete obrátit na společnost Schiedel, jejíž výhodou je komplexní řešení vytápění dřevem. Kromě krbové vložky vyřeší i spalinovou cestu, ať už její nové naplánování a realizaci nebo úpravu stávajícího komína.

Dejte pozor, odkud oheň bere vzduch

Při výběru krbové vložky je důležité dbát na jeden aspekt, a tím je provoz nezávislý na vzduchu z místnosti. Zejména v současných zateplených a utěsněných domech je tento požadavek zásadní. Schiedel přitom nabízí nejjednodušší řešení, které přivádí vzduch potřebný k hoření komínem. Například novinky Schiedel SARGAS a MIMAS zahrnují moderní krbovou vložku a přímo napojený kompatibilní lehký nerezový komín, který obstará nejen odvod spalin, ale i přívod vzduchu do krbu. Tento typ produktu je přitom možné instalovat i do zaběhlé domácnosti.

Technologie ovládají i vytápění dřevem

Nejmodernější a z hlediska ekologie nejúspornější jsou v dnešní době monolitické komínové systémy se zabudovanou krbovou vložkou KINGFIRE SC. Hlavní devízou nových krbových vložek je dokonalejší spalování, které redukuje nebezpečné látky na minimum. Kromě optimalizace procesů hoření je možné pořídit další doplňková opatření, která v redukci škodlivin zachází ještě dále.

Názorně je tento trend vidět na poslední novince společnosti Schiedel, monolitickém komínovém systému se zabudovanou rohovou krbovou vložkou KINGFIRE KANTO SC. Jedno z technologických zlepšení novinky KANTO SC je možnost instalace zabudovaných senzorů uvnitř krbové vložky, které snímají teplotu při hoření. Zákazník si pak může stáhnout aplikaci k obsluze, která mu napoví, v který moment přiložit.

Cílem je ještě zásadněji optimalizovat hoření a snížit emise na naprosté minimum. Snížení výkonu na 5,8 kW výrazně zvyšuje energetickou účinnost celé soustavy. Tento typ krbové vložky tak splňuje nejpřísnější ECO limity a je opatřen štítkem A+.

Dodatečné doplňky, které čistí kouř

Navíc je možnost okamžité či dodatečné instalace dalších doplňků, které dále čistí kouř vycházející z krbové vložky. Zákazník si tak může nechat nainstalovat do komína elektrostatický odlučovač částic, který dokáže separovat z kouře jemné prachové částice. Dále je možnost využití katalyzátoru, který redukuje škodlivé plynné emise. I bez zmíněných dodatečných doplňku splňuje krbová vložka KINGFIRE KANTO nejpřísnější ECO limity. Tento typ vytápění je tak možné bez obav instalovat právě i do městských lokalit.