Dlažba Woody
Zdroj: PRESBETON Nova, s.r.o.

Okolí bazénu se bez kvalitního povrchu neobejde

Letní teploty posledních dní naplno ukazují výhody vlastní zahrady. Kromě nezbytné práce a námahy, která ke každé zahradě neodmyslitelně patří, nám poskytuje zasloužený odpočinek a možnost aktivního pohybu a zábavy na čerstvém vzduchu. Pokud vám dělá vrásky nemožnost vycestovat do teplých krajin v následujících měsících, vytvořte si prázdninovou atmosféru přímo u vás doma. Hitem nadcházejícího léta, které bude většina z nás trávit na vlastních zahradách, bude pravděpodobně bazén, který během parného léta zabaví všechny generace.

Bazén bez upraveného okolí není kompletní

Kromě tvaru a umístění bazénu je třeba popřemýšlet i o zpevněné ploše kolem. Důvod je nasnadě. Nikdo si do pracně udržované čisté vody nechce zanášek trávu, listí a kusy hlíny. Při výběru dlažby bychom se měli řídit kvalitou daného povrchu a samozřejmě bychom neměli zapomínat na estetickou stránku. Dlažba by se měla příjemně prohřát, aby se na ní dalo pohodlně ležet. Neměla by klouzat, měla by se snadno udržovat, čistit a být odolná vůči vodě. Vyhledávaným přírodním materiálem, který splňuje všechna zadaná kritéria je po dekády beton, díky své odolnosti, trvanlivosti, variabilitě a nepřeberným vzhledovým možnostem a v neposlední řadě díky příznivé ceně.

Dlažba Simona Dlažba Simona Zdroj: PRESBETON Nova, s.r.o.

Kvalita betonových povrchů jde stále dopředu

Technologie výroby zaznamenala v posledních letech velký vývoj dopředu a výrobci se předhánějí v nabídce povrchových úprav, které zlepšují přirozené vlastnosti betonových povrchů. Česká firma Presbeton, která má jedno z nejkomplexnějších portfolií betonových výrobků u nás, nabízí některé typy dlažeb v nejušlechtilejší povrchové úpravě PCT (Perfect Clean Top). Úprava PCT spočívá v nanesení speciální kompozitní látky na betonový povrch, vytvrzené zářením a vysokou teplotou. Tím je zamezeno průniku vody a dalších nečistot do struktury betonu. Díky tomu nedochází k nežádoucímu rozrušení betonového povrchu a rovněž je usnadněno čištění. Kapající zmrzlina, omastek či rozlitý koktejl stačí setřít obyčejným hadříkem, místo aby se nečistota vsákla a dlažbu trvale poškodila.

Dlažba RIGA černá Dlažba RIGA černá Zdroj: PRESBETON Nova, s.r.o.

Vsaďte na světlé barvy a příjemný povrch

Na povrch dlažby v okolí bazénů se hodí zejména světlejší odstíny a struktura příjemná na dotek. Světlá barva je vhodná z důvodu přiměřené akumulace tepla. U tmavé dlažby hrozí, že by se v horkých dnech mohla příliš rozpálit. Mezi oblíbené povrchy patří dlažby NATURAL zdařile imitující kámen nebo dřevo. Dlažební desky LIMA například velmi zdařile imitují kámen a jsou dostupné v teplých pískových či karamelových odstínech. Dlažba RIGA rovněž připomíná starou kamennou dlažbu a je dostupná i v elegantní šedé barvě. Oblíbené jsou i povrchy imitující dřevo, například dlažba WOODY. Nejběžněji se však využívá klasická plošná dlažba. Kromě hladkých typů nabízí firma Presbeton i několik typů s vymývaným povrchem, ze kterých vystupují malé oblázky a zákazníci si je pochvalují díky lehkému masážnímu efektu.

Dlažba Lima Dlažba Lima Zdroj: PRESBETON Nova, s.r.o.

Akční letáky