Zdroj: WEBTIP s.r.o.

Plynové zářiče jsou zárukou pohodových chvil na terase

Letošní léto zdá se být poněkud podivné. Teploty se střídají jako na houpačce, chvíli je teplo, chvíli zima. Schválně. Kolikrát jste si už během letošního léta museli večer doma trochu přitopit? Abyste i během chladnějších dnů mohli trávit čas na terase, neměl by na ní chybět plynový zářič.

Plynový zařič nebo taky topidlo
Ne všichni ví, co si pod pojmem plynový zářič vlastně představit? Jde o světlo, topítko, nebo něco jiného? Tepelný plynový zářič někdo zná jako topidlo. Kovový hořák, jehož pohonem je propan-butanová láhev, vám vykouzlí příjemné teplo kdykoliv a kdekoliv.

Jaké jsou výhody plynového zářiče?
·        Vysoká účinnost

·        Nízká spotřeba

·        Nemusíte je napojovat na elektriku

·        Jsou cenově dostupné

·        Pěkně vypadají

·        Sezónu dokáží prodloužit o několik týdnů

·        Snadno se s nimi manipuluje

Víte, že plynové zářiče prodlouží grilovací sezónu klidně o pár týdnů?

Zdroj: WEBTIP s.r.o.

Jak plynový zářič vybrat?
Aby se vám na terase líbilo i za sychravého a chladného počasí, musíte plynový zářič dobře vybrat. Na co si dát při jeho výběru pozor a co si pohlídat, abyste na balkoně neklepali kosu?

Topný výkon a spotřeba
Výkon topidla vybírejte s ohledem na místo, kam ho plánujete umístit. Pro terasu u běžného rodinného domu postačí výkon 2-7 kW, pro venkovní zahrádky u restaurací je potřeba výkon mnohem vyšší. S výkonem souvisí i spotřeba, nepodceňujte ji.

Materiál
Na něm závisí hlavně životnost spotřebiče. Ideální jsou plynové zářiče z nerezu.

Výbava a dokoupitelné příslušenství
Kolečka a úchyty pro snadnou manipulaci najdete snad u každého kvalitního topidla. Co dalšího možná oceníte?

Fajn je možnost uzamykání propad-butanové lahve uvnitř zářiče, piezzo zapalování, integrovaný odkládací stolek i ochranný obal, který zářič ochrání proti vnějším vlivům.

Design
Plynové zářiče se vyrábí v mnoha designech. Můžete si tak vybrat přesně takový, který se vám líbí a splní všechny vaše požadavky.

Je libo celokovový design, nebo dáte přednost ratanovému designu, který bude perfektně ladit s ratanovým nábytkem? Je libo klasický vzhled, nebo chcete něco speciálního? Třeba zářič ve tvaru pyramidy?

Víte, že plynové zářiče využijete jak na terase, tak v party stanu, nebo na venkovní zahrádce v restauraci?

 

Akční letáky