Díky atraktivní paletě přírodních tónů a nestárnoucím tradičním motivům bude povlečení z kolekce Josef Lada ozdobou každé ložnice.
Zdroj: Matějovský a.s.

Povlečení jako malované! Přivítejte doma jaro i české tradice

Jaro, vítej! Letos se, možná víc než kdy jindy, těšíme na příchod hřejivého jarního slunce, svěžího vánku a probouzející se přírody. Tušíme příslib nových začátků a hledáme pozitivní energii, která nám pomůže přečkat náročné chvíle současné doby. Hýčkejme si vztahy a současně také své domovy, které se pro nás mohou stát nenahraditelnou oázou klidu a pohody. Už jste zkoušeli, jaké zázraky s atmosférou a náladou dokáže bytový textil? Tím spíš, pokud zvolíte českou klasiku v podání textilní kolekce s motivy od Josefa Lady, která překypuje nenapodobitelnou poetikou. Načerpejte velikonoční inspiraci spolu s námi!

Domov jako oáza pohody

Ve svých domácnostech nyní trávíme možná víc času, než bychom si sami přáli. Optimistickou optikou na tuto skutečnost však můžeme nahlížet jako na jedinečnou příležitost, kdy je žádoucí zpomalit a soustředit se na přítomný okamžik. Oživit rituály a tradice, nebo zavést zcela nové. Vždy jste se chtěli naučit uplést pomlázku nebo vyzkoušet rodinný recept na mazanec? Slibujete si, že konečně provětráte skříně a uděláte si radost novou výbavou? Čerstvý vítr do unaveného interiéru dokáže vnést osobitý bytový textil, ať už se jedná o pár dekoračních polštářků, které zútulní váš oblíbený koutek, kvalitní povlečení, které vás bude těšit řadu let, nebo stylové utěrky, které budete mít rádi stále po ruce.

Bavlněné povlečení Čtyři roční období je tištěno nejmodernějším digitálním tiskem, který zajišťuje vysoce precizní detail. Bavlněné povlečení Čtyři roční období je tištěno nejmodernějším digitálním tiskem, který zajišťuje vysoce precizní detail. Zdroj: Matějovský a.s.

Náš tip: Hledáte milý a originální dárek pro své blízké? Nechte se inspirovat sběratelskou kolekcí Josef Lada.

Kvalitní bavlněný materiál se vyznačuje svou hebkostí, vynikající savostí a poddajností. Kvalitní bavlněný materiál se vyznačuje svou hebkostí, vynikající savostí a poddajností. Zdroj: Matějovský a.s.

Velikonoce podle Josefa Lady

Velikonoční tradice připomínají oblíbené kresby Josefa Lady, které v mnohých z nás probouzejí vzpomínky na bezstarostné dětství. Přivítejte svátky jara stylově a vykouzlete si sváteční atmosféru i u sebe doma díky bavlněnému povlečení Velikonoce. Díky atraktivní paletě přírodních tónů a nestárnoucím tradičním motivům bude povlečení ozdobou každé ložnice. Z původní limitované edice bytových doplňků s kresbami Josefa Lady, kterou uvedla firma Matějovský, tradiční český výrobce ložního povlečení a bytového textilu, se díky zájmu veřejnosti stal skutečný bestseller. „Velice nás těší, že můžeme zákazníkům a zákaznicím nabídnout produkt, který je zároveň i naší srdcovou záležitostí. Ohlasy na kolekci s motivy kreseb Josefa Lady, která se rozrostla o sérii ložního povlečení, kuchyňských utěrek i prostírání, jsou velice pozitivní," říká s úsměvem Kateřina Vařechová, ředitelka společnosti Matějovský. Poetické kresby vás mohou provázet všemi ročními obdobími. „Kolekci pečlivě sestavujeme tak, aby mohla být součástí interiéru po celý rok," zdůrazňuje Kateřina Vařechová. Díky nejmodernější digitální tiskové technologii se celá kolekce pyšní nádhernými barvami a precizními detaily, které vykreslují autentickou ladovskou poetiku.

Povlak je vyroben ze 100% bavlny, motiv je z obou stran polštářku stejný. Povlak je vyroben ze 100% bavlny, motiv je z obou stran polštářku stejný. Zdroj: Matějovský a.s.

Čtěte dále: Den matek: Poděkujte mamince květinami, které neuvadnou

Udělejte milým dárkem radost svým blízkým. Udělejte milým dárkem radost svým blízkým. Zdroj: Matějovský a.s.

Kuchyňské utěrky Jaro & Léto jsou stylovým a praktickým doplňkem. Kuchyňské utěrky Jaro & Léto jsou stylovým a praktickým doplňkem. Zdroj: Matějovský a.s.

Tradiční linka

Josef Lada s nadšením kreslil již od dětství. Pro radost a pobavení, nejprve svých vrstevníků, později nás všech. Ladova díla, napříč jednotlivými etapami jeho tvorby, jsou blízká a srozumitelná i současné generaci. „Josef Lada byl typem umělce, jenž nekreslil v přírodě a podle modelu, ale doma u stolu, kde využíval svoji neobyčejnou výtvarnou paměť, ve které měl obrovskou zásobu námětů," uvádějí autoři Jiří Olič a Lev Pavluch v knize Lada, úchvatné monografii, která přináší rozsáhlý vhled do umělcova života a téměř tisícovku barevných reprodukcí děl, která představují jedinečný fenomén v dějinách českého výtvarného umění i literatury. „Lada, ač venkovan, v jehož výtvarné paměti zůstaly rodné Hrusice z koce 19. století, není realista, nikdy nekreslí podle modelu, ale podle vlastních představ: obtahuje vše černou čarou, a veden nostalgickou vzpomínkou, dává smysl věcem zcela pomíjivým," připomínají znovu autoři Jiří Olič a Lev Pavluch. Ponořte se do vzpomínek na krásy dětství i vy, užijte si vůně jara, oživte tradice a načerpejte energii!

Prostírání z kolekce Josef Lada vnese do vaší jídelny sváteční atmosféru. Prostírání z kolekce Josef Lada vnese do vaší jídelny sváteční atmosféru. Zdroj: Matějovský a.s.

Akční letáky