„Rád bych ve svém domě dožil, ale scházejí mi peníze, takže jsem při dnešních cenách energií začal přemýšlet o prodeji nemovitosti a stěhování do nájemního bytu,“ popisuje pan Roman. Místo, jehož výstavbě věnoval řadu dnů i nocí, a kde se již dobře zná se všemi sousedy, se mu však opouštět nechtělo. Na známé v obci je spolehnutí a když je potřeba, podají pomocnou ruku. Ve chvíli, kdy děti žijí v zahraničí, je to potřeba dvojnásob.

Jenže v poslední době sotva vyjdu s důchodem. Dost peněz padne na léky, které mi pomáhají být i nadále soběstačný. Navíc mi zbývá doplatit ještě poslední část hypotéky. Rád bych se také pustil do rekonstrukce podkroví, které při výstavbě už kvůli penězům nedostalo plnou péči,“ popisuje Roman.

Dilema, zda opustit vlastnoručně vybudovaný dům, ke kterému Romana pojí spousta příjemných vzpomínek, nakonec vyřešila zpětná hypotéka od FINEMO.CZ. „Zpočátku jsem moc nevěřil tomu, že by šlo mít obojí – jak peníze na důstojný život a rekonstrukci, tak bydlení ve vlastním domě. Ale když jsem prokonzultoval možnost zpětné hypotéky na dálku s dětmi, byly pro. Vědí, že mám ještě sílu dům zvelebovat a mít z něj radost. Do Česka se však vracet už natrvalo nechtějí, takže ho po mé smrti prodají, z výtěžku splatí zpětnou hypotéku a ještě jim dost peněz zbude,“ popisuje Roman, co ho nakonec přesvědčilo si Rentu z nemovitosti sjednat.

Výhody Renty z nemovitosti:

▪ Získáte peníze na cokoli (najednou či postupně).
▪ Za života nemusíte nic splácet.
▪ Zůstáváte bydlet doma a jste nadále majitelem svého bytu či domu.
▪ Můžete žít důstojněji a život si více užívat.

Chcete vědět víc?

▪ Přečtěte si příběhy klientů a odpovědi na nejčastější dotazy zde.
▪ Vyžádejte si orientační kalkulaci zdarma.
▪ Můžete nám také zavolat na tel. 233 321 850.
▪ Jsme držiteli licence České národní banky na poskytování spotřebitelských úvěrů.

▪ Videa o Rentě z nemovitosti, rozhovory s našimi klienty a další zajímavé informace můžete zhlédnout na našem YouTube kanálu.