Zdroj: AgroCS

Přírodní cestou proti škůdcům aneb příroda to dobře vymyslela

Rostliny jsou naši spojenci již po staletí – kromě obživy a potěšení „pro oči a duši" je využíváme pro ochranu své zahrádky před chorobami a škůdci.

Víte, že rostliny si umí vytvořit svoji strategii, jak se ochránit? Vytvoří si látky, které choroby i škůdce zabrzdí v jejich šíření. Tyto tzv. botanické pesticidy jsou přitom bezpečné pro člověka i užitečné organismy, nedojde ke vzniku rezistence a snadně se s nimi pracuje – nemusíme se obávat, že při neopatrné manipulaci dojde ke zdravotním problémům nebo že aplikací negativně ovlivníme přírodu i organismy kolem nás.

Vývoj těchto českých výrobků běží již několik let v rámci spolupráce AGRO CS a VÚRV pod vedením Dr. Romana Pavely. Na trh jsou uváděny pod značkou Agro NATURA a skvěle doplňují přírodní řadu substrátů a hnojiv.  

První vlaštovkou nejedovatého řešení v péči o rostliny byl Rock Effect (2010) - výrobek na bázi pongamového oleje ze semen indického stromu Pongamia pinnata (kaleda lysá). Používá se proti savým škůdcům (např. mšicím, molicím, sviluškám či třásněnkám) a proti houbovým chorobám (padlí na angreštu a rybízu či plísni šedé na révě). Protipožerový efekt dokonce způsobí, že rostliny škůdcům ani nechutnají. Přípravek uplatníte do jádrovin a peckovin, angreštu a rybízu, zeleniny (rajčat, okurek, paprik) okrasných rostlin či jehličnanů a révy. Důkazem jeho přírodnosti je nulová ochranná lhůta.

Zdroj: www.agronatura.cz

Zdroj: www.agronatura.cz

Hitem letošního roku bude Bylinková směs na plísně, další český patent založený na nově objeveném synergickém účinku mletého hřebíčku a skořice. Bylinky jsou naplněné do čajových sáčků. Louhováním ve vodě si připravíte postřik, který bude mít účinek na pravé plísně (plíseň bramborovou, okurkovou, cibulovou apod.) a bude také odpuzovat škůdce (svilušky, mšice nebo molice). K louhování můžete využít kbelíček, ve kterém se voňavé čajíčky prodávají.

Zdroj: www.agronatura.cz

Zdroj: www.agronatura.cz

Je neuvěřitelné, co ta příroda umí, viďte!

Agro NATURA nám nabízí možnost vrátit přírodě to, co jsme jí už dávno dávat přestali. Život s NATUROU nám přináší pocit harmonie a souladu s přírodou, pocit bezpečí pro naši rodinu i domácí mazlíčky. Je to povznášející sedět na voňavé zahradě a odpočívat, naložit si na talíř jídlo, jehož základem jsou vlastní suroviny z biozahrádky a vědět, že jste součástí něčeho většího. Při tom není třeba vynaložit větší úsilí - stačí jen pěstovat bez chemie a dodržovat jednoduchá ekologická pravidla.

Akční letáky