Může být ale okořeněný i menší či větší mírou dobrodružství. Přesto – anebo možná právě proto – se aktivní rybáři mohou setkat s mnoha situacemi, v nichž ocení kvalitní pojištění. Tak co kdybychom si nahodili, jak rybáře správně pojistit?

Rybaření jako koníček i jako sport
Rybolov je specifický tím, že má mnoho podob. Od občasného víkendového nahození prutu v řece za chalupou až po náročné rybářské výjezdy na otevřené moře, které nabízejí spoustu adrenalinových a pro suchozemce zpravidla exotických zážitků.

Mořský rybolov přitom logicky klade na rybáře jiné nároky než lovení kaprů v jihočeském rybníce. V obou případech je ovšem dobré myslet na vhodná pojištění či připojištění pro rybaření, s nimiž předejdete tomu, abyste se zbytečně zamotali do sítí. A přišli domů s prázdnou.

V prvé řadě byste neměli opomenout kvalitní úrazové a životní pojištění, které vám poskytne spolehlivou ochranu jak při cestě k vodě, tak při samotném rybaření. Nehoda či zranění se totiž při manipulaci s rybářským náčiním nevyhýbá ani zkušeným harcovníkům. Jen si nechte od protřelých rybářů vyprávět o tržných ranách způsobených ostrými háčky, zlomeninách či vymknutých kloubech zapříčiněných uklouznutím na břehu nebo o otřesech mozku po pádu do řeky plné kamenů. Nemluvě o kuriozních úrazech, jež mají na svědomí mrštná a kluzká těla ryb!

Jak si pojistit ryby za hranicemi?
Při cestách za rybami do zahraničí si zase spolu s pruty, vlasci a návnadami nezapomeňte přibalit dobré cestovní pojištění, které bude schopno pokrýt i rizika spojená s tímto typem činnosti. Rybaření totiž obvykle bývá považováno za sportovní aktivitu.

Je proto dobré se poohlédnout po takovém pojištění, které újmy způsobené při rybolovu pokrývá. U cestovního pojištění od Kooperativy se například pojištění léčebných výloh vždy vztahuje – již v základním balíčku – na všechny běžné sporty, mezi něž pojišťovna zahrnuje nejen klasické rybaření, ale i náročnější rybolov na otevřeném moři.

Pojistěte si prut i s podběrákem
Vedle vás si ovšem zaslouží pojistit i vaše rybářské vybavení, které mnohdy rozhodně nepatří k levnému zboží. Dobrý prut vás může vyjít i na tisíce korun.

Na cesty za rybami je tak vhodné vyrážet rovněž s dobře nastaveným pojištěním majetku, v němž budete mít zahrnuto i své rybářské vybavení. A v případě, že byste třeba na chvíli „klimbli“ a někdo vám je odcizil či zničil, budete mít jistotu, že si díky pojistnému plnění budete moci pořídit vybavení nové. Protože ryby a rybaření jsou láskou na celý život!