Společnost IVT Tepelná čerpadla dodala na český trh již přes 30 000 tepelných čerpadel a nyní spouští soutěž Tepelné čerpadlo roku 2023.

Instalační firmy přihlásily nejlepší projekty posledních let a během září a října můžete o těch Nejzajímavějších instalacích hlasovat na webu IVT.

Odborná komise nezávislých expertů ocenila Nejunikátnější technické řešení, Nejúspornější instalaci a vybrala finalisty kategorie Nejzajímavější instalace s tepelným čerpadlem pro hlasování veřejnosti.

Zapojte se a dejte svůj hlas projektu, který je podle vás nejlepší v kategorii Nejzajímavější instalace. Můžete vyhrát špičkové tepelné čerpadlo!

Hlasy budou slosovány, hlavní cenou je tepelné čerpadlo IVT AERO systém vzduch/vzduch a vyhrát lze i víkendový pobyt pro dvě osoby v Hotelu SONO Brno nebo poukazy v hodnotě 1 000 Kč na nákup zboží v e-shopu společnosti SONNENTOR.

Podrobnosti a podmínky soutěže naleznete na stránkách společnosti www.cerpadla-ivt.cz.

VYUŽITÍ ODPADNÍHO TEPLA PRO PŘÍPRAVU TEPLÉ VODY – SAUNOVÉ SVĚTY

Hlavním zdrojem energie je odpadní teplo z prostoru nad saunami. Nad podhledem je instalován chladicí výměník vzduch/voda, který prostor ochlazuje a teplo předává vodním okruhem tepelnému čerpadlu voda/voda IVT GEO G 248. Dalším zdrojem energie je ochlazovací bazén pro sauny a výrobník ledu, které jsou zásobovány chladem z tepelného čerpadla.

Díky souběžné výrobě tepla a chladu je systém energeticky mimořádně efektivní. Tepelné čerpadlo vyprodukuje za hodinu 60 kWh tepla a 44 kWh chladu při spotřebě 16 kWh elektřiny.

Instalaci provedla společnost GT Energy.