Nábytek a rostliny ve stylu Urban Jungle 

Interiér ve stylu Urban Jungle je pro obyvatele města náhradou džungle. Odkazy na divokou přírodu patří již několik sezón k oblíbeným trendům prostorového aranžování. Zelená barva a rostliny v květináčích hrají hlavní roli při vytváření tropické atmosféry v obývacím pokoji. Zeleň v podobě hrnkových květin krásně zdobí interiér, který získává jedinečný vzhled a neustále se mění. Kromě dekorativního aspektu je třeba připomenout i pozitivní vlastnosti, které přináší zavedení květin do interiéru. Hrnkové rostliny čistí vzduch a obohacují ho o kyslík, což má pozitivní vliv na pohodu a zdraví. Účinnost procesu čištění závisí na hustotě rostlin, což motivuje k uspořádání květináčů do větších skupin. Další výhodou je, že díky rostlinám se zvyšuje vlhkost vzduchu a snižuje se prašnost v ovzduší. Vyplatí se zajít si do zahradnictví koupit zdravé, kypré květiny a pak vybrat pěkné,  obaly a květináče, které tvoří harmonické aranžmá. 

Květináče a hrnce do obývacího pokoje

Hrnkové rostliny zútulní interiér. Dbejte však na to, aby květiny měly přístup k dennímu světlu bez ohledu na roční období. Květináče se základnami na některých úrovních vám pomohou uspořádat domácí zeleň. Na nejvyšší polici lze umístit liánu nebo květinu s delšími visícími listy. Během topné sezóny je třeba zajistit rostlinám více vody a pokud možno kropit listy. Proto je vhodné zvolit květináč z voděodolného materiálu, který se dobře osvědčí jak v interiéru, tak v exteriéru. Na jaře, až se venku oteplí, můžete květiny spolu se záhonem přesunout na terasu nebo balkon, kde budou velmi nápaditým doplňkem a dekorací. Stojan na květiny vyrobený z kovu a opatřený práškovou barvou, takže se bude dobře vyjímat v obývacím pokoji i na balkoně a vydrží mnoho let. 

Biomorfní tvary na doplňcích a příslušenství 

Urban Jungle není jediný styl založený na rostlinách v obytném prostoru. Květiny se skvěle hodí k jednoduchým skandinávským, rustikálním a útulným boho stylům. Příklad biomorfní architektura, která zahrnuje přenos prvků převzatých přímo z přírody. Inspirace biologií je zde doslovná a použití přírodních tvarů v užitkových předmětech je běžným trendem. Měkké a zaoblené tvary lze použít na textil, obrazy a dekorace. 

Vztah aranžmá k přírodě je zdůrazněn přírodními materiály. Hrnce z přírodních surovin, ručně vyráběné řemeslnými postupy, nabízejí skvělou příležitost předvést své dovednosti. Pletené koše mají spoustu kouzla a hodí se univerzálně jak do městské džungle, boho stylu, tak do interiérů zdobených skandinávskou zdrženlivostí. 

Doporučené druhy rostlin pro moderní interiéry

Sansevieria je dnes jednou z nejčastěji vybíraných rostlin mezi živými květinami. Najdete ji prakticky v každém obchodě se zahradnickým sortimentem. Rostlina má mimořádně příznivý efekt filtrace vzduchu a velmi nízké nároky na péči. Mezi další oblíbené exotické druhy patří fíkusy, monstery a dracény. Druhy těchto hrnkových rostlin dosahují značných rozměrů a jsou výraznou ozdobou obývacího pokoje. Jen do toho, na 4 zmíněné druhy se můžete spolehnout, že vytvoříte zelené zóny v obývacím pokoji pomocí stolků, polic a stojanů na květiny. 

  • Sansevieria se vyznačuje úzkými, tuhými listy v mnoha odstínech zelené barvy. Je to velmi nenáročná rostlina, která se snadno množí. 
  • Fíkus v květináči se také snadno pěstuje, rychle roste a nevyžaduje příliš mnoho světla. 
  • Monstera má velmi velké listy, a proto vyžaduje více prostoru. Rostlina je oblíbenou dekorací moderních interiérů nebo inspirací pro návrháře textilií a nástěnných dekorací.
  • Dracéně se daří na suchých místech a její úzké a dlouhé listy vyplňují prostor nápadnými chocholíky na dřevnatých stoncích různé délky.