Uvedené značky kvality sledujte v obchodech na obalech potravin, protože si na takto označených výrobcích zcela jistě pochutnáte. Navíc až do 12. září se můžete zúčastnit letní soutěže „Vyhrajte léto na grilu“, kde je jednoznačně hlavním lákadlem 9 zahradních plynových grilů Fieldman FZG3003, které budou v 9 týdnech rozděleny mezi 9 šťastných účastníků. Dalšími výhrami jsou MEVA Piknik party gril GP18002 a set grilovacího náčiní.

Jak se zúčastnit soutěže krok za krokem

Zapojení do spotřebitelské soutěže „Vyhrajte léto na grilu“ je naprosto jednoduché.

  1. Vyberte v obchodě jakékoliv 3 potraviny s některým logem kvality: Klasa, Regionální potravina, Bio (biozebra a biolist).
  2. Zaplaťte je a nezapomeňte si vzít elektronickou účtenku, kterou si pečlivě hlídejte.
  3. Zaregistrujte se / přihlaste se na webu akademiekvality.cz, kde vyplníte potřebné údaje (např. celkovou cenu za nákup, 3 přesné názvy zakoupených výrobků aj.). Informace odešlete.

Soutěžte tolikrát, kolikrát budete chtít

Jedna účtenka rovná se jedna registrace do soutěže. Můžete se tedy účastnit opakovaně. Za každé
3 výrobky (jogurty, sýry, uzeniny, těstoviny apod.) s logy kvality můžete zaslat další soutěžní účtenku, kterou si ovšem musíte ponechat (v kopii nebo originálu).

Více informací o soutěži najdete na akademiekvality.cz.

Tušíte, proč vůbec některé potraviny mají na obalu značku kvality? Co přesně tato loga znamenají a co nám zaručují?

Klasa

Modro-červené logo s nápisem Klasa prozrazuje, že tyto potravinářské a zemědělské produkty patří mezi ty nejkvalitnější, které u nás vyrábíme (nyní 956 výrobků od 264 výrobců).

Regionální potravina

Toto prestižní ocenění získávají ty nejkvalitnější výrobky z každého kraje (nyní 407 produktů od 312 výrobců). Cílem je podpořit místní farmáře a výrobce a představit lidem jejich úžasné potraviny.

Bio „zebra“

Jedná se o celostátní ochrannou známku pro potraviny ekologického zemědělství. Všechno musí být vyprodukované v ČR. Certifikát vydávají nezávislé kontrolní organizace.

EU „Bio list“

Další logo kvality potravin upozorňující na ekologickou produkci. Tentokrát se ale jedná o mezinárodní certifikaci, proto je povinné na obalu označovat i místo, kde byly vyprodukovány zemědělské suroviny.

A co si třeba můžete ugrilovat na výherním grilu? V podstatě všechno možné. My jsme pro vás ovšem nachystali recept plný zeleniny a sýru. Nechte si chutnat.

Grilované papriky plněné balkánským sýrem

Ať už máte rádi lehkou večeři, preferujete vegetariánskou stravu, nebo chcete shodit pár kilogramů, potěší vás naše papriky z grilu. Budou příjemně měkké, provoněné létem a plné lákavě svěžího jogurtu s balkánským sýrem a bylinkami. Abychom z pokrmu získali co nejvíce vitaminů, těsně před podáváním ho zakápneme olivovým olejem a citronovou šťávou, čímž jídlo získá trochu více šmrncu. S chutí do toho.

Počet porcí: 4 porce
Doba přípravy: 40 minut
Náročnost: *

Ingredience:

4 červené papriky
200 g balkánského sýra
200 g bílého jogurtu
hladkolistá petržel
sůl, pepř, olivový olej, citron

Postup:

  1. Papriky necháme opálit ze všech stran a zakryjeme je vlhkou utěrkou, aby se zapařily. Po deseti minutách je oloupeme, rozpůlíme a vyčistíme od semínek.
  2. Balkánský sýr rozdrolíme a smícháme s jogurtem a nasekanou petrželkou. Ochutíme solí a pepřem.
  3. Nakonec to celé přelijeme olejem a citronovou šťávou.

Další tipy na grilování najdete na akademiekvality.cz!