Vánoce jsou to nejkrásnější období. Svíčky, stromeček, červená se zelenou, vůně cukroví. Zkuste letos do vánoční výzdoby zapojit i trochu netradiční prvky, a to fotky. Poradíme vám několik tipů, jak vytvořit krásnou výzdobu a vánoční atmosféru pomocí fotografií.

Nahraďte jména fotkami – jmenovky na dárky

Tipů, jak originálně zabalit vánoční dárky je na internetu spousta, ale zkoušeli jste někdy originálně pojmout i jmenovky na fotky? Dodejte každému dárku osobitý charakter a místo jednoduchého popsání použijte jako jmenovky fotky. Na velké balíčky můžete použít klasické formáty fotek, na menší mini fotky. Nejen, že uděláš radost obdarovaného, navíc pokud máš doma malé špunty, kteří ještě neumí číst, i oni poznají komu dárek donést.

Fotostromeček: koláž ve tvaru vánočního stromku

Vytvořte si vánoční stromeček z fotografií na zdi! Jak na to? Stačí si vyvolat fotky ve stejném formátu – můžou to být polaroidky, abyste mohli přidat popisky, ale také klasické formáty jako 10x15 cm či 10x10 cm. Vyvolané fotky si položte na zem nebo stůl a naplánujte si jejich rozložení. Abyste dosáhli tvaru vánočního stromku, vytvořte z fotek pyramidu se špičkou ve formě jedné fotky nahoře. Na spodek můžete přidat dvě fotky jako kmen stromu. 

TIP: K fotografiím můžete přidat světýlka pro ještě více útulné vánoční atmosféry.

Fotokalendář s vánočním twistem

Fotokalendář je celoroční dekorace, na prosinec ale můžete vybrat vánočně laděnou fotku, aby kalendář hezky zapadl do zbytku vánoční dekorace. Může to být třeba fotka ze společného zdobení stromečku, pečení cukroví nebo jedna z fotek z vánočního focení. Fotokalendář je zároveň skvělý vánoční dárek pro vaše blízké. Zejména udělá radost babičkám a dědečkům.

Fotky přímo na stromeček

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na vánoční ozdoby. Z fotografií můžete vytvořit spoustu krásných ozdobiček na vánoční stromeček přesně podle vašich představ. Nejjednodušším způsobem je samozřejmě vyvolat fotky (například retro fotky jako na fotce), slepit dvě k sobě, aby byla vždy vidět fotka, děrovačkou udělat dírku, protáhnout provázek a pověsit na strom. Můžete ale vyzkoušet i jiné nápady – jako třeba pořídit ozdoby ve tvaru malých pařízku a fotky nalepit na ně, nebo průhledné koule a vložit fotku dovnitř.

Na DIY ozdobách je nejlepší to, že můžete každý rok vytvářet nové a tak zaznamenávat Vánoce v průběhu let.