Kam venkovní kuchyň umístit?

Než začnete plánovat, jakým příslušenstvím své kuchařské království vybavíte, rozmyslete si, kam bude nejlepší kuchyň v rámci zahrady či terasy umístit. Prostor by měl splňovat několik základních kritérií:

  • Krytý prostor, který zároveň umožňuje volnou cirkulaci vzduchu. Řešení nabízí například zahradní pergoly. Skryjí vás před rozmary počasí a zároveň umožňují využití grilu.
  • Plánujete do venkovní kuchyně vést vodu či elektrický proud? Pak by měla být co nejblíž domu či místu, odkud ji lze připojit do sítí.
  • Myslete i na své sousedy, aby je neotravoval hluk, kouř či zápach z připravovaných jídel.

Nezbytné vybavení

Alfou a omegou venkovní kuchyně bude samozřejmě zahradní gril. Na výběr máte hned ze tří variant:

  • gril na dřevěné uhlí,
  • plynový gril,
  • elektrický gril.

Pro potřeby zahradní kuchyně je nejlepší volbou plynový gril, který se snadno rozpaluje, nabízí možnost ovládání jednotlivých hořáků a jeho velikost si můžete vybrat dle množství strávníků, které obvykle potřebujete nakrmit. Jídlo z plynového grilu je navíc zdravější a samotná příprava šetrnější.

Grily na dřevěné uhlí dají potravinám typické aroma, ale hůře se reguluje teplota. Na druhou stranu bývají levnější. Elektrické grily jsou vhodné i na uzavřené terasy, snadno se ovládají i čistí.

Luxusní zahradní kuchyně s grilem

Výrobce grilů a dalšího vybavení nejen pro zahrady Avenberg.cz nabízí zahradní kuchyně komplet. Na jednom místě tak máte nejen výkonný plynový gril, ale i dostatek odkládacího prostoru včetně prkénka na krájení z masivního dřeva. Součástí kuchyně je navíc i vodovodní baterie a umyvadlo.

Nezbytná výbava správného grilmistra

Rozličné příslušenství ke grilu vám usnadní práci a může posunout vaše gastronomické umění o kousek výš. A do čeho investovat? Určitě se vyplatí pořídit si kvalitní grilovací nářadí, dále například digitální teploměr pro přípravu masa, udící box, kámen na pizzu či grilovací jehly.

Údržbu grilu vám pak usnadní drátěný kartáč na čištění, BBQ rukavice či ochranná plachta na gril.

Myslete i na sezení

Při zařizování zahradní kuchyně myslete i na to, aby bylo kam vaše hosty posadit. Je praktické, pokud venkovní kuchyň sousedí s příjemným posezením, včetně dostatečně velkého zahradního stolu, u kterého se bude pohodlně hodovat. Vhodné je i doplnění o relaxační zónu, kam patří různá lehátka, zahradní křesla a podobné vybavení.

Trávíte v kuchyni hodně času? Přesuňte se i s vařením ven a znovu zažehněte svou vášeň pro dobré jídlo.