Domácí solární elektrárna

Možná si říkáte, že už máte plné zuby neustálého vychvalování domácích solárních elektráren. Ačkoliv je internet doslova přeplněný články plnými superlativů, i přesto je jedno jasné – fotovoltaika prostě funguje a prokazatelně šetří desítky tisíc korun ročně.

Hlavní námitkou většiny odpůrců je především fotovoltaika cena. Samozřejmě se není čemu divit. Na první pohled totiž není zrovna nízká. Nejlevnější systémy stojí okolo 180 000 Kč, což nevypadá zrovna lákavě. Jenže…

Správně vymyšlený a postavený systém vám utracené peníze sám od sebe vrátí do pouhých několika let. Poté se můžete těšit na desítky (minimální garance funkčnosti je 25 let, ale v realitě funguje celý systém podstatně déle) let výrazných úspor. S pomocí výkonných baterií hravě pokryjete své potřeby nejen v létě, ale i v zimě.

Vysoké dotace

Při svém přemýšlení nezapomínejte ani na dotace na fotovoltaiku. Na ty totiž máte právo a v současnosti je lze získat velmi snadno a rychle. Zvolíte-li si šikovné pomocníky, dočkáte se dramatického snížení celkových výdajů.

Jakou společnost vlastně vybrat, pokud vás zajímá FVE? Držte se spíše ověřených a zavedených firem, které mají dostatek referencí. Dobrým příkladem jsou třeba odborníci z Ilios, již mají za sebou více než 750 různých instalací.

Na jejich webových stránkách si můžete projít jednotlivé druhy systémů a přečíst si, co dokážou, kolik stojí a jak probíhá jejich instalace.