Zdroj: inparket.cz

Vinylové podlahy click a jejich výhody

Při výběru vinylových podlah je třeba dbát i na možnosti konkrétních provedení dané podlahy. Jednou z možností jsou lepené dílce. V dnešním článku vám představíme některé charakteristiky vinylových podlah click, které oproti lepeným dílcům skýtají množství výhod. 

Podlahy click, tedy podlahy pro pokládku plovoucím způsobem, představují snadný způsob, jak novou podlahu položit bez velkých obtíží. Tento typ podlahy lze totiž pokládat svépomocí, a zvládne to tak opravdu každý. 

Co se týče konkrétních podmínek, podlahy click nejsou náročné z hlediska rovnosti podkladu a nevyžadují tedy ani jeho absolutní rovnost. V případě kvalitně vylitého betonu lze click narozdíl od lepeného vinylu položit bez nivelační stěrky. Zároveň je možné je pokládat na dlažbu bez nutnosti vybourání. Podlahy click tak využijete i například v nájemním bytě, jelikož u těchto podlah je následně možná i jejich demontáž. 

Vinylové podlahy click představují nejodolnější podlahovou krytinu vůči vodě, která se pokládá plovoucím způsobem. Hodí se proto i do koupelen či kuchyní a do všech prostor, kde dochází k častému kontaktu s vodou. Pod click podlahu patří rovněž parotěsná fólie pro docílení zmíněné odolnosti vůči vodě. Vysoká odolnost a snadná údržba z nich tak činí vhodného kandidáta při výběru podlah. 

Zdroj: inparket.cz

Pokud zvažujete obkládat tímto způsobem schody, je nutné použít lepené vinylové dílce. V tomto případě může být řešením produktová řada Spirit 55, která nabízí v totožném dekoru vinylovou podlahu v provedení lepeném i v clicku s integrovanou podložkou. Při obkládce schodů je vhodné tyto varianty zkombinovat. 

Jednou z možností je také vinylová podlaha z řady Pure Click. Jak už z názvu vyplývá, i tuto podlahu snadno položíte plovoucím způsobem. V tomto případě je nutné ještě použít při pokládce podložku.

Zdroj: inparket.cz

Vinylové podlahy click jsou také velmi oblíbenou volbou v patrových obytných domech, jelikož velmi dobře tlumí kročejový hluk. Podlahy disponují po stranách lamel kvalitními zámky světového výrobce Vällinge, díky kterým je pokládka velmi jednoduchá. Na webu inparket.cz můžete vybírat z množství vinylové podlahy nejrůznějších dekorů, rozměrů i technického provedení.

Akční letáky