Thermofix Dub podzimní
Zdroj: Fatra, a.s.

Výběr podlahy do dětského pokoje

Stejně jako většině interiérů, tak i dětskému pokoji podlahová krytina udává celkový ráz. Není to však jen o vzhledu, právě v dětském pokoji, kde děti tráví velkou část dne na zemi, jsou velmi důležité také vlastnosti krytiny. Typ podlahy byste proto měli vybírat s ohledem na celkový design pokoje, věk dítěte i na jeho budoucí aktivity. A výběr je opravdu velký, od korku, dřeva, laminátu, přes vinyl až po koberec. Jaké podlaze dát tedy přednost?

Praktické vinylové podlahy

Vinylová podlaha by se dala nazvat podlahou 21. století. Je totiž jednou z nejoblíbenějších krytin vůbec. Důvodem toho je nejen její vzhled, ale také široká nabídka vzorů a odstínů i praktické vlastnosti. V dětském pokoji jistě oceníte i možnost podlahového vytápění, pro které je vinylová podlaha jako stvořená. Kvalitní podlaha Thermofix s garancí 10 let, to je jedna z nejkvalitnějších podlah na světě. Jedná se o vinylové dílce, jež jsou vyráběny tradiční českou firmou Fatra, a.s. Tato podlaha je dobře udržovatelná a nezadržuje prach, roztoče a další nečistoty, proto je vhodnou variantou i pro alergiky.

Thermofix Buk mist Thermofix Buk mist Zdroj: Fatra, a.s.

Koberce, které pokoj rozzáří

Koberce jsou velmi častou volbou do dětských pokojů. Zásluhu na tom má především příjemný povrch i celá řada dětských motivů, které dokážou dětský pokoj oživit. Mezi další přednosti patří jejich izolační vlastnosti i snižování hluku. Při výběru myslete na to, že je to právě podlaha, která utváří charakter pokoje. Ve chvíli, kdy zvolíte pestrobarevný koberec, šetřete na barevných doplňcích. Jednou z nevýhod koberců je jejich náročnější údržba. Velmi oblíbenou volbou jsou také kusové koberce s vysokým vlasem, jež mohou oživit například vinylovou nebo dřevěnou podlahu. Často si s sebou děti do pokojíčku nosí jídlo a pití, což není zrovna šťastná kombinace na dlouhodobou údržbu jasných barev. Zvolte tedy odstín podle věku dítěte nebo nechte vyniknout dekor vinylového podkladu.

Útulné podlahy ze dřeva

Další podlahovou krytinou, která je velmi příjemná na dotek, je dřevo. Tento přírodní materiál dokáže dětský pokoj zútulnit, je ale vhodnější spíše pro větší děti, protože je náchylnější na mechanické poškození od kolečkových židlí, tvrdých nečistot na podrážkách nebo při stěhování nábytku. 

Thermofix wood borovice sibiřská Thermofix wood borovice sibiřská Zdroj: Fatra, a.s.

Volba pro alergiky? Korková podlaha

V našem výčtu vhodných podlah do dětského pokoje bychom neměli zapomenout ani na korkovou podlahu. Ta je výbornou volbou pro alergiky, protože je antistatická a nepřitahuje prach a roztoče. Korek je navíc příjemný na dotek a tlumí zvuky. Časem se však neubrání mechanickému poškození, především od koleček židlí. Řešením je však podložka pod kolečkové židle.

Dlažbu? Raději ne 

Mnoho typů podlah splňuje požadavky na ideální podlahu do dětského pokoje. Keramická dlažba k nim však nepatří. Je velmi tvrdá a bez užití podlahového topení je studená. Především pro malé děti, které si často hrají na podlaze, není příjemná. Hrozí také poškození v důsledku pádů předmětů na zem a případnému odštěpu kousku dlaždice.

Kvalitní podlahy od českého výrobce? Podlahy Fatra

Jen málokdo si při vyslovení spojení české vinylové podlahy nevybaví společnost Fatra, a.s., Český výrobce kvalitních vinylových podlah, ať už se jedná o vinylové dílce Thermofix, plovoucí vinylové podlahy FatraClick nebo LINO Fatra, to je Fatra, a.s. s bohatou historií na trhu.

Thermofix Dub nugátovy Thermofix Dub nugátovy Zdroj: Fatra, a.s.

Akční letáky