Zdroj: BONAMI.CZ, a.s.

Zařiďte si jídelnu na zahradě

Říká se, že venku chutná lépe. Proto máme tak rádi pikniky, grilovačky a venkovní hodování. Taky rádi stolujete na zahradě či na terase? Základem je výběr kvalitního jídelního nábytku, vaše kulinářské umění už pak bude jen třešničkou na dortu.

Při výběru nábytku ke stolování je potřeba zvážit tři věci:

  • počet lidí, pro které sezení vybíráte
  • prostor, který vám dává vaše zahrada nebo terasa
  • materiál, který odolá počasí i rozlitému vínu
Set zahradního kovového nábytku Timpana Kingston Set zahradního kovového nábytku Timpana Kingston Zdroj: BONAMI.CZ, a.s.

Velikost a počet míst k sezení není třeba více rozvádět. To se odvíjí od prostorových možností a velikosti rodiny každého z nás. Nejčastěji se prodávají sety stolu se čtyřmi nebo šesti židlemi, je ale samozřejmě možné najít vyhovující sezení jen pro dva či případně k většímu stolu dokoupit židle nebo sedáky, pokud se sejde více hostů.

Set zahradního kovového nábytku Timpana Kingston, cena na Bonami.cz: 4 799 Kč

Zásadním kritériem pro výběr zahradního nábytku je ovšem materiál. Ten musí splňovat hned několik požadavků - musí odolávat vlivům počasí jako je déšť, UV záření a případně mráz, měl by být lehký a snadný na manipulaci a také na údržbu.

Set zahradního nábytku z umělého ratanu Timpana Simba Set zahradního nábytku z umělého ratanu Timpana Simba Zdroj: BONAMI.CZ, a.s.

Mezi aktuálně nejoblíbenější materiály patří hliník a umělý ratan. Nábytek z hliníku s kvalitní povrchovou úpravou je lehoučký, pevný a nepodléhá korozi. Bývá také stohovatelný, takže ho na zimu můžete schovat do garáže a nezabere tolik místa. Stoly u kovového nábytku mívají často desku z tvrzeného skla, které se dá snadno otřít. A to u stolování opravdu oceníte.

Set zahradního nábytku z umělého ratanu Timpana Simba, cena na Bonami.cz: 5 499 Kč

Umělý ratan je velice odolný druh plastu, který svým vzhledem připomíná přírodní ratan. Od toho si vypůjčuje elegantní vzhled, ve všech ostatních vlastnostech ho ale předčí - je dostupný v množství barevných odstínů, na sluníčku nebledne, snadno se udržuje, nevadí mu voda ani mráz, není náchylný k plísním a navíc je recyklovatelný.

Pro větší pohodlí si přiďte doplňky, které navíc vaši venkovní jídelnu zútulní i vizuálně. Vybírejte ty z odolného materiálu, který zvládne i to nejošklivnější počasí a odporuje vyšisování od sluníčka. Snadná údržba v tomto případě znamená, že tyto kousky stačí omýt vodou a máte vystaráno. Na Bonami.cz nakoupíte zahradní podsedáky, polštářky, pufy i koberce od značky Hartman.

Akční letáky