Kvalita našeho spánku je ovlivněna hned několika faktory - čas, délka, teplota, tma, tvrdost matrace a materiál lůžkovin a v neposlední řadě také stresem, starostmi a stupněm únavy. Se stresem se dá těžko bojovat, ostatní se dá ale docela lehce vyřešit. Právě dobrý spánek vám může pomoci ulevit nejen tělu, ale také vaší přehlcené mysli.

Ideální teplota? Ani mrazák, ani sauna

Začneme teplotou. Každý máme své vlastní optimum, kdy nám je nejvíc příjemně. Odborníci radí, že ideální teplota v ložnici by měla být okolo 18 °C, takže trochu chladněji. Ze zkušenosti ale víme, že v úmorných letních vedrech nebo naopak tuhých zimách je tato teplota téměř nereálná. Problém můžeme řešit přikrývkami 2 druhů - letní přikrývka a zimní hřejivá přikrývka. Pokud vám nevyhovuje mít takové množství lůžkovin, odhalte kouzlo přikrývky 4 roční období. Jak už název napovídá, hodí se pro každé roční období.

Z princezny na hrášku si příklad neberte

Znáte pohádku o princezně na hrášku? 10 matrací a 10 peřin a i tak se princezna ráno budila rozlámaná. K dokonalému spánku vám stačí jedna kvalitní matrace, jedna přikrývka a především jeden polštář. Matrace jsou nepochybně základem dobrého spánku, investice do nich by se tedy neměla podceňovat. Pokud vám ta vaše vyhovuje, nebo se vám zželelo ji vyhazovat, ale přece jenom toužíte po vyšším levelu komfortu, zkuste podložky na matraci.

Podložka na matraci - k čemu vlastně slouží?

Jedná se o část sortimentu lůžkovin, která bývá často opomíjená. Podložka na matraci přitom skrývá nespočet skvělých výhod:

  • Chrániče matrace - chrání je před nečistotami a rychlým opotřebením,
  • Vylepší vaši současnou matraci - dokáže ji změkččit a tím i zpříjemnit celý spánek,
  • Hygienická pomůcka - podložky narozdíl od matrací můžete prát v pračce na 40 °C, některé i na 60 °C.

Investice do spánku se vám vrátí

Přemýšlíte nad tím, kde nakoupit lůžkoviny? Značka Picaso Manufactury nabízí širokou nabídku, ze které si vybere i ten nejnáročnější spáč. Jejich předností je bezesporu 20letá zkušenost v oboru. Slovo manufactury také není v názvu náhodou - jedná se opravdu o ruční českou výrobu. Propojení poctivé ruční práce s moderními inovativními technologiemi má za výsledek jediné, a to kvalitní lůžkoviny a příslušenství ke spánku. Neváhejte a navštivte jejich oficiální webové stránky www.picaso-m.cz.