Velmi dobře to znáte. Na přelomu kalendářního roku si možná i vy stanovujete předsevzetí, která zahrnují množství bodů ke zdravějšímu a lepšímu životu. Jenomže kolik z nich skutečně splníte? Už nečekejte na další rok, stanovte si nové návyky už teď a začněte je okamžitě praktikovat. Které by to mohly být? Mohou být zaměřené na cokoliv, co chcete změnit. My vám doporučujeme čtyři, o kterých se dočtete níže.

Využijte Pilulka slevový kód na nákup léků, vitamínů či výživových doplňků a za všechno zaplatíte okamžitě méně peněz.

Jak se naučit návyky dodržovat?
Není problém říct si, co chceme změnit, ale skutečně to i udělat. Kromě pravidelnosti a vytrvalosti je důležité:

  • Definovat, co chcete začít dělat, například: odteď denně vypiju více čisté vody,
  • Zaměřit se na přiměřené množství nových návyků,
  • Vědět se za důslednost odměnit, například: po měsíci pití většího množství čisté vody si dopřeji oblíbený drink.

4 návyky ke zdravějšímu životu
Shrnuli jsme pro vás naše 4 oblíbené návyky. Vyberete si některý z nich?

Nový jídelníček

Konzumované jídlo a nápoje ovlivňují to, jak se cítíme, a i naše zdraví. Dbejte na přísun vyvážené stravy se zvýšeným příjmem ovoce a zeleniny. Naopak, omezte pití slazených nápojů.

Vynecháváte během dne chody jídla a doháníte do večer? Na jedlo si vždy najděte čas a začněte už od rána zdravou snídani.

Rádi nakupujete online? Uplatněte si při nákupu Benu slevový kód a ihned ušetříte.   

 Více pohybu

Pohybová aktivita by měla být součástí každého dne. A je jedno, jestli to bude krátká procházka na nákup potravin, jízda na kole nebo čas vyhrazený na sport. Jenom se hýbejte, denně alespoň 1 hodinu.

Kvalitní spánek

To, že ponocování není zdravé, si zřejmě s přibývajícím věkem uvědomuje každý dospělý člověk. Probděná noc se odráží na pracovním výkonu následujícího dne.

Kolik hodin spíte? Doporučené je spát 7 až 9 hodin. Tento čas si, samozřejmě, přizpůsobte podle svých potřeb.

Náš tip: Každý večer si lehněte do postele ve stejném čase – tak si vytvoříte spánkový návyk.

Eliminování stresu

Duševní pohoda a co nejméně stresu jsou pro zdraví rovněž mimořádně důležité. Zažíváte stres? Pokuste se přesně definovat odkud pochází. Zjištěnou příčinu se pokuste vyřešit.

Jaké jsou vaše vztahy s rodinou, kamarády či kolegy? Harmonické nebo spíše napjaté? Budování dobrých vztahů také patří ke zdravým návykům. Vyřešte proto všechny spory.

Na závěr pro vás máme ještě jeden bonusový návyk k lepšímu zdraví – preventivní prohlídky. Pracovní vytíženost a péče o rodinu jsou často důvody, proč je ignorujeme. Pokud je to i váš případ, změňte to. Včasnou kontrolou je možné předejít vážným zdravotním problémům.

Přehodnotili jste během čtení článku vaše každodenní návyky? Stanovte si nové a s odhodláním je začněte pro své zdraví dodržovat.