Léto je ideálním obdobím na přípravu různých druhů sladkých džemů, marmelád, želé, čatní, sirupů či zavařenin. Na to, aby se i ve vaší spižírně objevilo pár sklenic ovocného pokladu, stačí najít originální recept a sáhnout po užitečných želírovacích přípravcích Dr. Oetker.

Želírujte podle vlastní chuti

Pokud toužíte po ovocných dobrotách podle vlastní chuti s ovocným podílem 64 % až 73 %, sáhněte po Pektinu Dr. Oetker, což je moderní želírovací přípravek na zavařování džemů, marmelád či čatní. Tento šikovný pomocník je 100% rostlinného původu s obsahem citrusových pektinů, které se postarají o správnou konzistenci všech druhů domácích džemů. Jeden balíček vystačí na zpracování 2 kg ovoce, ke kterému se přidává 700 g až 1 kg cukru v závislosti na zralosti ovoce nebo na preferovaném obsahu cukru v připravovaném džemu. Pektin neobsahuje žádné konzervační látky ani palmový tuk. Díky němu bude želírování nejen jednoduché, ale i rychlé. Připravte si „lásku ve skle“ podle vlastní chuti a odvažte se přemýšlet kreativně, protože pektin můžete kombinovat s řepným i třtinovým cukrem. Neváhejte, želírujte!

Pektin Dr. Oetker je VEGANSKÝ výrobek s mezinárodní ochrannou známkou V-Label.

Video recept na netradiční Kiwi & jablko džem:

Zdroj: Youtube

Všestranná a nenahraditelná pomůcka nejen při želírování

Kyselina citrónová Dr. Oetker je ekologickým a všestranným pomocníkem nejen v domácnosti, ale i během letní sezóny, kdy hraje nenahraditelnou roli při želírování. Podporuje želírovací proces, díky čemuž budou mít vaše džemy ideální konzistenci. Jemné krystalky a sypké složení bez hrudek zase zajišťuje její rovnoměrné rozpouštění. Kyselina citrónová vytváří v sirupech a džemech kyselé prostředí, které zabraňuje množení různých patogenů, bakterií a plísní, čímž spolehlivě prodlužuje životnost vašich oblíbených zavařenin.

Mezi její další cenné výhody patří antioxidační vlastnost, která zachovává barvu i chuť zavařeného ovoce. Kromě toho dokáže nahradit při konzervování zeleniny ocet, což ocení hlavně spotřebitelé s citlivějším trávením. Je ideální k ekologickému odstraňování vodního kamene z varných konvic či praček. Můžete si z ní jednoduše vyrobit vlastní a ekologické prací a čisticí přípravky.

I kyselina citrónová Dr. Oetker je VEGANSKÝ výrobek s mezinárodní ochrannou známkou V-Label.

Video recept na Letní džem z broskví a meruňek:

Zdroj: Youtube

Další užitečné rady a inspiraci k želírování najdete na www.zavarovani.cz