Ubytovali jste se už někdy v děsivém hotelu?
Zdroj: Profimedia

15 nejděsivějších hotelů na světě: Do těchto v létě určitě nejezděte!

Jezdit na zvláštní a tajuplná místa, nebo ne? To už je na vás a záleží na tom, zda jste ve skrytu fandou hororů a strašidelných historek, máte strach ze žraloků, výšek nebo opuštěných a podivných lokalit.

Zdroje: www.bestproducts.comwww.goodhousekeeping.com

Děsivé a tajuplné hotely pro odvážné

Některé tyto atypické ubytovny, které se v minulých letech staly velikým lákadlem pro dobrodruhy a cestovatele na vlastní pěst, jsou zajímavé, jiné až strašidelné. Pokud byste je chtěli navštívit, budete se muset vydat na výlet na vlastní pěst, mnohé totiž cestovní kanceláře ve svém repertoáru nenabízejí.

Podívejte se na 15 hotelů, které děsí místní i návštěvníky z celého světa:

Hotýlky v oceánu, lese i věznici

Mezi nejbizarnější, a hlavně fungující hotely patří třeba Poseidon Undersea Resort, který najdete na Poseidon Mystery Island, Fidži. Je to hotel sestavený z pokojů, které jsou jednotlivými ponorkami nebo chcete-li kapslemi, napojenými na spojovací haly a veřejné prostory hotelu. Nedívá se tam na vás jen osazenstvo bazénu, ale celý oceán. Pro neplavce může být pobyt v takovém pokojíku poměrně traumatizující zážitek. Ani na filmy o ponorkách nebo ztroskotání Titanicu se raději před spaním v takovém hotelu nedívejte. 

Treehotel čili hotel v koruně stromů najdete ve švédském Harads. Ten nabízí několik samostatných lokalit, všechny jsou umístěny nad zemí ve vrcholcích stromů a tvarem připomínají kulaté ptačí hnízdo, létající talíř nebo kostky jen tak pohozené do větví. Místo oplývá nevšední atmosférou, zvláštní tvary i materiály obytných prostor tomuto pocitu ještě nahrávají.  

švédsko, hotel na stromě, zrcadlová kostka Zážitek s ubytování na stromě umocňuje nezvyklá architektura. Zdroj: Profimedia

Jiný zajímavý koncept je také švédský a jde v podstatě lůžko umístěné v přírodě. Žádné stěny, střecha, nábytek. Jen postel s nočním stolkem, hory a ničím neomezený výhled do krajiny kolem. Bojíte se tmy?

Ubytovat se můžete také v lese zavěšených koulích v Kanadě, hotelu vysekaném v ledu ve Švédsku nebo ubytovacím zařízení ve tvaru psí boudy v americkém Idaho. Výstřední je rozhodně také vězení přebudovaná na hotely a je jich celá řada. V Evropě je jeden například v Lotyšsku, další třeba v britském Oxfordu. Ač jsou mnohdy tyto hotely luxusní a moderně zařízené, architektura jejich původní účel jednoznačně prozradí. 

  vězení, hotel I po renovaci dýchá z hotelu vězeňská atmosféra.  Zdroj: Profimedia

Prokletý hotel Cecil

Pokud vás ale stále škádlí tajemno a hotel Stanley či The Crescent vám neučarovaly, pak by vás mohl zajímat například hotel Cecil v Los Angeles. Tento hotel znají z vyprávění především milovníci „true crime“, tedy opravdových zločinů ať už vyřešených či doposud neobjasněných.

V příbězích true crime se často objevuje také hotel Cecil. Mezi nejznámější zločiny spáchané v tomto zařízení patří případ Elisy Lamové, která byla nalezena v mrtvá v nádrži na vodu na hotelové střeše. V hotelu byl také ubytovaný sériový vrah Richard Ramirez a zavražděna tu byla i v roce 1964 zbita, znásilněna a zvražděna seniorka Goldie Osgoodová. Ve stejném roce tu náctiletá matka porodila a zvraždila novorozeně, ani nemluvě o tom, že několik hostů se v hotelu Cecil rozhodlo spáchat sebevraždu. Nejčastěji skokem z oken, ze střechy, ale také podřezáním zápěstí. Hotel byl sice přejmenován na Stay on Main, nicméně pověst mu zůstala.

Akční letáky