Vánoční ozdoby a recyklované dekorace mohou jít skutečně ruku v ruce. Pokud chcete zajistit zábavu pro celou rodinu, odtrhnout děti od mobilů a udělat si tvořivý den, pak je dělání recyklovaných dekorací přímo pro vás. Fantazii se totiž meze nekladou, takže jak vy, tak vaše ratolesti budou moci popustit uzdu kreativity. Není zde zapotřebí tavné pistole, takže celý proces je naprosto bezpečný. A vy si užijete kreativní čas, a zároveň budete šetřit přírodu.

Video, jak vyrobit andělíčka z ruličky od toaletního papíru, najdete na Youtube kanále
Učíme se hravě:

Zdroj: Youtube

Vánoční andělíčci

Tito andělíčci vypadají naprosto skvěle a není to žádná těžká práce. Vše, co potřebujete, máte již pravděpodobně ve své domácnosti. Stačí několik prázdných ruliček od toaletního papíru a pár papírových utěrek. Pokud papírové utěrky nemáte, nevadí. Posloužit vám mohou i obyčejné papírové kapesníčky nebo toaletní papír. Ruličku od papíru na jednom konci zmáčkněte směrem ke středu. Vytvoříte tím tak kužel, který bude představovat andělíčkovo tělo. Poté udělejte z kapesníku kuličku a na konci ji lehce zakroutíte. Kulička je hlava a jemné zakroucení na konci bude naznačovat krk. Nyní hlavu přilepte lepidlem na andělíčkovo tělo. Následují křídla. Ta vytvoříte tak, že si vystřihnete libovolný tvar křídel z tvrdšího papíru, plastu, nebo jakéhokoliv tvrdšího materiálu.

Fantazii se meze nekladou

Přichází kreativní část, kdy andělíčka můžete ozdobit podle vlastního vkusu. Můžete ho nabarvit, celého odrátovat zlatým či stříbrným drátkem. Pokud chcete, aby byl váš andělíček celý bílý, můžete si natrhat nebo nastříhat kousky kapesníčku, toaletního papíru, nebo jakéhokoliv jiného papíru a postupně lepit vrstvy na ruličku. Co se týče křídel, na ta nalepte vrstvy nastřihaného kapesníčku. Tím se vám vytvoří nádherná struktura křídel, která vypadá až profesionálně. Pokud si chcete opravdu vyhrát, můžete z papíru udělat malé proužky a zarolovat je. Nalepte je andílkovi na hlavu a máte i vlasy. Možností je opravdu hodně a zaručeně to bude bavit každého člena rodiny.

Související články

Zdroje: www.blesk.cz, living.iprima.cz