Schovali jste si zbytky a krásné použité balící papíry?

Některé balící papíry jsou opravdu krásné, a dokonce i výjimečné z jemného materiálu. Není divu, že si je někdy schováváme a tajně doufáme v jejich další využití. A využít se dá věru všechno. Dokonce mnoha způsoby!

Ze zbytků pěknějších větších kusů můžete udělat ještě spoustu parády, která vás bude těšit na silvestra a klidně i celou zimu. Podívejte, jaké hvězdy z papíru jednoduše vykouzlili na YouTube kanálu Kent Libraries Registration and Archives.

Zdroj: Youtube

I nejhorší kousky papíru a krabice se hodí

Máte-li papíry velmi pomačkané a nepěkné, zázraky nelze očekávat, přesto je to použitelný materiál pro někoho, kdo posílá poštou často zboží. Kousky balícího papíru stačí pomačkat v krabaté kuličky a hned budete mít čím křehký náklad zajistit.

Zdá se vám to hloupé? Při cenách obalových materiálů, a především jejich dlouhodobém nedostatku, je to docela užitečné a ti, kteří problém řeší často, po něm skočí hned. Ke stejným účelům shromážděte i zachovalé papírové krabice. Budou se hodit všem, kteří používají často služby pošty a dalších přepravních firem pro své zboží.

Girlandy a silvestrovská výzdoba z balícího papíru

Rozhodně však existuje řada zajímavějších tipů. Nepěkný papír můžete nastříhat na droboučké proužky a použít jako konfety při oslavách nového roku. Taková drobotina sice mnohé hospodyně nepotěší, na druhou stranu ji druhý den bez milosti vyluxují.

Z papíru můžete jednoduše vytvořit také novoroční nebo narozeninové girlandy. Stačí, když z papíru vystříháte nebo obrázkovou děrovačkou vyrazíte zvolené tvary, které pak připevníte na šňůrku. Velmi snadné je prošití papíru ručně nebo na šicím stroji.

Na ploché stuhy či provázky můžete rozhodně praporky, hvězdy nebo jiné tvary jednoduše nalepit. Je to sice nejméně trvanlivé, ale pokud chcete výzdobu jen na jeden jediný večer, pak si zbytečně nekomplikujte život prošíváním.

Elegantní sáčky na drobnosti a dárečky

Určitě to není všechno. Velké i malé kusy pěkného papíru můžete znovu použít na papírové tašky a jednodušší sáčky, které se vám budou hodit během celého roku. Nákup nových tašek a obalů na dárky není levná záležitost, často si proto takové tašky schováváme a znovu používáme. Nyní si můžete udělat vlastní a docela zadarmo.

Sáčky i tašky volte spíš menší. Přece jen jde o tenký balící papír, který není tak pevný jako papír kupovaných tašek. Výhodou tohoto uplatnění je, že použijete jakoukoli velikost papíru a jakýkoli rovný čtverec nebo obdélník. Na práci vám postačí jen nůžky a lepidlo. Pokud vytvoříte sáčky, pak už nic dalšího potřebovat nebudete. V případě malých tašek se bude hodit ještě děrovačka a provázek nebo stuha na protažení rukojetí.

Co s mašlemi, stuhami a provázky?

Také z použitých mašlí můžete ještě leccos vyčarovat. Určitě ty pěkné a zajímavé nevyhazujte a schovejte je. Hezky materiál se bude během roku hodit na všelijaké tvoření.

Z plochých plastových mašlí se můžete naučit skládat hvězdy a použít je třeba na silvestrovskou výzdobu. Zbytky mašlí nebo použité pěkné kusy se budou hodit na girlandy.
Z textilních organzových stuh se dají dělat krásné květiny na brože, gumičky do vlasů nebo dekorace dárků. Použijete je také snadno na výrobu narozeninových i novoročních přání.

Související články

Zdroje: washingtonpost.com, marthastewart.com