Současné obchody doslova přetékají nejrůznějšími kousky oblečení ve všech barevných, kvalitativních, střihových i cenových kategoriích. Nikde také není psáno, pro jakou věkovou skupinu je to které tričko zamýšleno, protože jsme si již zvykli, že věk je pro mnoho lidí skutečně jen číslo, které se vůbec nemusí shodovat s vnitřním naladěním.

Proběhla anketa Receptáře!

Tradiční čtenářská anketa proběhla i letos. Hlasovali jste pro své oblíbené firmy. Děkujeme.

Proč bychom se měli v padesáti převléknout do černého a zůstat v něm až do konce života? Chceme být aktivní, atraktivní a spokojené. Proto bychom se měli seznámit s několika pravidly, jejichž dodržování nás učiní na pohled mladistvějšími. 

Mladší díky barevným kombinacím? Podívejte se jak na to na youtubovém videu od Diana GOSS:

Zdroj: Youtube

S černou opatrně, ale do šatníku patří

O černé barvě už byla řeč. Není nutné zahalovat se ve vyšším věku od hlavy až k patě právě do ní nebo do šedavých odstínů. Právě černá barva může totiž zvýraznit i drobné vrásky, které se kolem padesátky a někdy i dřív na obličeji i v dekoltu přirozeně tvoří a jen těžko tomu zabráníme.

Navíc se obklopíte smutnou barvou, která bude mít vliv i na vaše vlastní naladění. A to by byla škoda. Jsou ale samozřejmě okamžiky, kdy se tmavé oblečení hodí. Nejde jen o pohřby, ale může jít naopak i o velmi slavnostní setkání.

V takovém případě se pokuste její celistvost alespoň rozbít výraznějším, ale vkusným šperkem nebo šátkem ve světlé barvě. Takový doplněk nikde neurazí a navíc pozvedne vaše sebevědomí. 

Pubertu už máme za sebou

Mohli bychom si myslet, že máme-li vynechat černou, budou vhodnou volbou naopak světlé pastelové odstíny. Chyba lávky, ani v tomto případě bychom se tak docela netrefili.

U zralých žen se pomalu začíná měnit pigmentace pleti, a tak se může stát, že se běžně snadno přehlédnutelné skvrnky na pozadí jemných, spíše dívčích barev stanou mnohem výraznějšími. A to určitě nechceme. 

Ani losos ani fialky

Je-li některá barva ve vyšším věku doslova zakázaná, pak je to podle stylistů lososově růžová. Má totiž tu vlastnost, že automaticky dodává pokožce červenější vzhled. U mladých dívek to může být přitažlivé, ale ženy, které se již mohou potýkat s viditelnými žilkami, rozhodně není možné tuto barvu doporučit.

Stejně jako lososovou by měly starší ženy hodně zvažovat nákup fialové halenky. Tato barva je v působení na barevné vyznění pleti pravým opakem lososové a pokožka, na kterou dopadá světlo odražené od fialové barvy, vypadá najednou šedě a nevýrazně.

Snadno by se mohlo stát, že se vás budou přátelé ptát, co se stalo a proč působíte tak unaveně. 

Oblékejme se s grácií

Jaké barvy si tedy vybrat do přece jen trochu staršího šatníku? Jednoduše přesně takové, které se vám líbí a ve kterých se líbíte sama sobě. Pak budete i na ostatní působit spokojeně a to je základ atraktivního vzhledu.

Je jisté, že patrně bude dobré vynechat flitry, neonové barvy nebo výrazné infantilní obrázky, na druhou stranu, když se jedná o drobný detail či zvýraznění partie, za kterou se nestydíte, pak se fantazii ani v módě meze nekladou.

Ostatně sama královna Alžběta II. byla příkladem toho, že barvy sluší i dámám, které už v životě prošly lecjakým úskalím. Pamatujme na to a oblékejme se s elegancí, střídmostí, ale s odvahou. 

Související články

Zdroje: bestlifeonline.com, deavita.net, www.aarp.org