Bazén z palet není nic obtížného ani drahého
Zdroj: Tik Tok

Bazén z palet: Nečekaně levné řešení za pár korun

Toužíte po vlastním bazénu na zahradě, ale nemáte na něj peníze? Pak nezoufejte, inspirujte se párem, který si vybudoval venkovní bazén z palet za pár korun. Stačí mít chuť, energii, odhodlání a šikovné ruce.

Vlastní bazén na zahradě má dnes téměř každá rodina. Pokud byste ho rádi měli i vy a chybí vám finance, můžete si vyrobit vlastní. Budete překvapeni, jak snadná a především levná záležitost to je. Stačí dodržovat náš postup a za pár dní se budete koupat.

Stačí minimum materiálu

Na zhotovení tohoto bazénu nebudete potřebovat příliš materiálu, stačí mít staré palety, které se vám třeba povalují už několik let na zahradě. Konečně je budete moci smysluplně zužitkovat. Dále si pořiďte překližky a desky z dřevotřísky různých rozměrů, pevnou plastovou fólii. Ideálně tu, co se používá na skleníky a samozřejmě vrtačku a hřebíky. Posledními věcmi, které budete potřebovat, jsou silná voděodolná lepenka, kartonové krabice, plachta a písek.

Sehnat palety nemusí být vůbec snadné... Na zhotovení tohoto bazénu nebudete potřebovat příliš materiálu, stačí mít staré palety Zdroj: Shutterstock.com / nevodka

Na zahradě si najděte vhodné místo, kam bazén umístit. Vyčistěte jej od trávy, plevele a veškerých nečistot. Také myslete na to, že terén by měl být rovný. Pokud tomu tak není, je nutné ho za pomoci písku nebo půdy srovnat. Poté začněte stavět obvodové zdi bazénu. Bazén bude tvořen cca dvanácti kusy palet.

Myslete na rovný povrch

Vytvořte obdélníkovou základnu a připevněte je k sobě za pomoci hřebíků a vrtačky. Na horní část obvodové zdi připevněte hřebíky, překližky a desky. Tím docílíte pevného okraje bazénu. To samé udělejte i ve spodní části, abyste bazén zpevnili. Na dno bazénu vysypte písek a zarovnejte. Když je povrch rovný, vypodložte ho plastovou plachtou. Pokud ji nemáte, poslouží starý plastový ubrus.

Bazén z palet je levná a rychlá záležitost Zdroj: Tik Tok

Vnitřní obvodové zdi obložte kartonem potaženým plastovou fólií. I vnější zdi potáhněte plastovou plachtou. No a jste v poslední fázi. V té dojde ke vložení a připevnění silné skleníkové fólie. Ta zajistí nepropustnost bazénu. Pak už stačí jen napustit vodu a čekat. 

Pokud vše dopadne dobře, nikde neprotéká a vy si s rodinou konečně můžete dopřát vodní radovánky. 

Zdroje: www.express.co.uk, www.drevostavitel.cz, www.svetkreativity.cz

Akční letáky