1. Štěstí

Berušky pomáhají udržovat vaše rostliny na zahradě živé a zdravé, ničí škůdce a proto byste měli být šťastní, když je objevíte. Díky ochraně důležitých rostlin pro život lidé věřili, že přinášejí štěstí. Když vám na rameni přistane slunéčko, určitě ho tam nechte, přenese štěstí i na vás.

2. Plodnost

Dříve lidé věřili, že berušky zajistí plodnost. Přilétají vždy, když na jaře přichází stálé teplejší počasí, kdy všechno kvete a roste. Tuto plodnost prý berušky přenášejí i na lidi.

3. Ochrana

Berušky byly vždy spásou pro farmáře. Staly se symbolem ochrany, díky své schopnosti ničit škodlivý hmyz na rostlinách. Lidé věřili, že beruška ochrání i i jejich rodiny a příbytky.

4. Pravá láska

Cítíte lásku a stále vidíte berušky? Spolu s plodností a znovuzrozením jsou berušky i symbolem skutečné lásky. Pokud se objeví, ochrání váš vztah před problémy, svobodným symbolizuje, že se brzy objeví někdo nový.

5. Přizpůsobivost a odolnost

Naše babičky věřily, že beruška je symbolem přizpůsobivosti, dokonce také proměny, ale i odolnosti. Je to díky jejich mnoha životním fázím a schopnosti opustit hibernaci po dlouhé zimě. Jakmile vám přistane na ruce, znamená to vzkaz pro vás, že je možná na čase něco v životě změnit.

Sledujte, jakou má beruška barvu

Oranžová neboli barva sakrální čakry souvisí s naší kreativitou, vitalitou, plodností a celkovým zdravím. Vidět oranžovou berušku souvisí se všemi těmito okruhy, zejména s léčením a plodností.

Žluté berušky symbolizují novou energií, ať už jde o nový projekt nebo novou lásku. Míří k vám něco nového, očekávejte štěstí a prosperitu.

Červená beruška s černými puntíky vysílá dravcům důrazné varování, aby ustoupili. Vidět tuto berušku představuje osobní sílu, svobodu a ochranu.


Zdroje: www.mindbodygreen.com, a-z-animals.com