Bobkový list máme všichni ve své kořence. Odjakživa se přidává do polévek, omáček, mas, ryb a rýžových pokrmů. Naše babičky přidávaly bobkový list do brambor, protože věděly, že koření zbaví hlízy přebytečného škrobu. Díky tomu pak byly brambory mnohem stravitelnější. Totéž platilo i v případě luštěniny, které díky bobkovému listu už nebyly po uvaření tak nadýmavé.

Jak můžete využít bobkový list? To se dozvíte na videu autora Bylinkopedie na kanále YouTube.

Zdroj: Youtube

Čistič energie

Použití bobkové listu v domácnosti je ale velmi široké. Naši předkové vavřínové listy používali jako přírodní čistič špatné energie. Zkuste to také! Zahřejte na pánvi pár bobkových listů a projděte s nimi celý byt, včetně toalety a koupelny. Při téhle „procházce“ vyslovujte pozitivní věty na adresu svého domova a rodiny. Například: Miluji svůj krásný domov. Mám šťastnou rodinu. Jsem zdravý…“

Podle ezoteriků má vůně bobkového listu magickou moc vyčistit prostor od všech negací. Potom listy navrstvěte na malé talířky a dejte do všech rohů místností. Po týdnu talířky vyměňte a celý postup zopakujte. Uvidíte, že se budete doma cítit o poznání lépe!

Přivolávač peněz

Vavřínový list je symbolem bohatství a blahobytu. Není divu, že byl součástí čarovných rituálů, které měly lidem přivolat peníze. Tady je jeden z nich… Vezměte jeden celý, nepoškozený, bobkový list.

Stiskněte ho mezi dlaně a poproste o dostatek financí (můžete zmínit i konkrétní částku). Poté bobkový list pomažte esenciálním olejem (výborný je například ylang ylang nebo pačuli) a vložte do peněženky. Uvidíte, že se korunky přikutálí.

Splnění přání

Každý má nějaké přání. Pokud i vy máte nějaké sny a touhy, které byste chtěli naplnit, můžete k tomu využít magickou moc bobkového listu. Už odnepaměti je známé, že vavřín přitahuje štěstí, lásku a bohatství. Bylinkáři a čarodějové využívali bobkový list k výrobě různých talismanů a amuletů.

Vyrobte si také jeden z nich, který je vázaný na kariéru: Spojte sedm bobkový listů k zelené vlněné niti. Uvažte na niti tři uzly a řekněte nahlas: „Můj amulet mi pomáhá. Vážu na sebe úspěch v práci. Dokud můj amulet visí, mám úspěch.“ Pak listovou ozdobu zavěste v práci nad vchod. Vaše úspěšná kariéra může začít.

Související články

Zdroje: https://cs.vcf.vn.ua, www.kondice.cz