Jakmile máte špínu, hlínu a prach na terakotových květináčích, je neskutečně obtížné dostat veškerou špínu dolů. Proto většinou tyto květináče vypadají tak použitě a nevzhledně. A opravdu pořádné drhnutí vám zabere velmi času a výsledky jsou bohužel z velké většiny pouze minimální.

Naštěstí ale existuje skvělý trik na to, jak terakotové květináče lehce vyčistit a ušetřit opravdu hodně času. Většinu věcí, které potřebujete, máte pravděpodobně již doma. Podívejte.

Video, jak můžete vyčistit terakotové květináče, najdete na Youtube kanále Liquidambar Girl Gardening:

Zdroj: Youtube

Jak čistit terakotové květináče

Jako první je důležité si uvědomit, že tyto květináče původem z Itálie nejsou z umělotiny, ale jedná se o přírodní materiál. A to je také důvod, proč jsou tolik náchylné ke špíně a všem různým nečistotám.

Do materiálu tudíž může proniknout opravdu hodně bakterií, vápníku z vody a podobně. A tím jsou způsobené nevzhledné šmouhy, které jen tak kartáčem neodstraníte.

Co vám tedy může pomoci, když ani ty nejlepší chemické prostředky nejsou schopny eliminovat špínu? Matka příroda a brambory. Bramborové slupky a škrobová voda vám pomohou rychle odstranit veškeré nečistoty tak, že květináč bude vypadat úplně jako nový.

Pokud jste k obědu vařili brambory, máte vyhráno. Jinak si budete muset udělat k obědu či večeři bramborové hody.

Zázrak bramborových slupek

Hoďte bramborové slupky do vody, která vám zbyla po uvaření brambor. Chvilku povařte, a následně je ponechte ve škrobové vodě. Vodu pak přelijte do kýble, ve kterém budete květináč mýt.

Květináč do vody položte a nechte jej tam ideálně přes noc. Ráno květináč vyndejte. Měl by být jako nový. Pokud ne, tak zbylé nečistoty vydrhněte pomocí kartáče rovněž namočeným ve škrobové vodě.

Tímto způsobem budou vaše terakotové květináče čisté, jako byste je právě koupili. Nejlepší na této metodě je, že od vás nevyžaduje žádné velké úsilí, nemusíte květináč dlouze drhnout pomocí chemických prostředků, a navíc neplýtváte ani slupkami, ani vodou po bramborách. Je to zkrátka výhra po všech stránkách.

Související články

Zdroje: www.nasdum.eu, cisteni-uklid.eu