Růže patří mezi květiny lásky a romantiky. Jsou jednou z nejkupovanějších květin vůbec a zachránily nejedno manželství. Jsou zkrátka nádherné a o to je smutnější, že jejich životnost je velmi krátká. Živé vám ve váze opravdu dlouho nevydrží. Pokud ale patříte mezi zdatné a kreativní jedince, můžete si vyrobit růže z novin. Je to trochu složitější, ale alespoň budete mít záruku, že vám neshnijí a budete se ze svého kreativního úspěchu moci těšit, jak dlouho vám hrdlo ráčí.

Video, jak na novinové růže, najdete na Youtube kanále RMS art:

Zdroj: Youtube

Nesmrtelné růže

Jak již z názvu napovídá, na novinové růže si budete muset přichystat noviny. Jako první se ujistěte, že nikomu z vaší rodiny nebudou scházet. Nastřihejte si z nich proužky 10 centimetrů tlusté. Poté je přehněte napůl. S veškerou vaší prací vám bude pomáhat staré dobré lepidlo na papír. Nyní se můžete přesunout k vytváření listů. Přehnuté proužky si vezměte a slepte k sobě, aby vám vytvořily jeden pruh. Tento postup opakujte ještě jednou a pruhy k sobě spojte, abyste vytvořili jeden větší pruh. Nyní přichází na řadu poněkud záludná technika. Ohněte konec vašeho novinového pruhu. Vytvoří se vám pomyslný pravý úhel. Stačí, abyste přehnuli jen malý kousek, třeba 5 centimetrů. Tento proužek chytněte a během celého procesu jej mějte v prstech. Nyní papír přehněte a přirolujte směrem k sobě. Tento postup opakujte stále dokola. Jakmile dorolujete celý pruh, přilepte lepidle, aby se vám květ nezničil.

Máte hotovo

A je dokonáno. Nyní můžete přidělat další květy a různě si s nimi vyhrát. Můžete je přidělat na špejli, nabarvit podle vlastního uvážení, udělat pugét a tak dále. Fantazii se meze nekladou. Voilá, nesmrtelné novinové růže jsou na světě. Pokud chcete, aby vám vydržely, do vody je rozhodně nedávejte.

Související články

Zdroje: www.babyoffice.cz, www.svatebni-raj.cz