Patříte mezi ženy, které řeší šedivé vlasy? Pokud jste jaksi nejistá a máte dojem, že vám to přidává na věku, nepropadejte pověrám. Naopak, v současnosti je šedivá hříva trendy a „in“ a podporuje vlnu zpomaleného, ale přirozeného stárnutí. Dokonce tento styl podporují mnohé světové i tuzemské celebrity. Udělejte tedy ze svých šedin přednost, nechte je vyniknout a udržte si mladistvý vzhled. Stačí vědět, jak se o tento typ vlasů správně starat a vyhnout se zbytečným chybám.

Tipy na střihy vlasů, které vás omladí. Podívejte se na toto YouTube video na kanále Greyhair.Exlerova Monika:

Zdroj: Youtube

Vlasy 50+

Co se s vlasy vlastně ve vyšším věku děje? Stejně jako ostatní části našeho těla procházejí přirozeným cyklem odumírání a následné regenerace. Vlasové folikuly chátrají a produkují méně barvy. Zároveň tělo začíná spořit s melaninem a využívá pigment jinde než ve vlasech. Výsledkem tohoto procesu je sklovitý průhledný vlas, kterým prochází světlo a jeví se jako šedý. Vlasy tohoto typu mají poněkud jiné složení a jsou mnohem křehčí a tvrdší, tudíž jsou vystaveny většímu riziku mechanického poškození.

Rada vlasové expertky

„Lidé s šedinami by se proto měli nejvíce soustředit na jejich péči a následný styling. Stejně jako naše pokožka stárnou i naše vlasy. Většina žen nad 50 má na hlavě 50 % šedin“ říká tricholožka Madeleine Prestonová. Přestože je však šedivění součástí života a fyzickou známkou stárnutí, tato změna bezvýhradně neznamená, že musíte obětovat svůj mladistvý vzhled a vypadat staře. Kromě zmíněné péče a stylingu vsaďte i na zajímavý střih vlasů.

Názor sdílí i kadeřník

Zakladatel a kreativní ředitel oceňovaného kadeřnického salonu Inanch London upozornil na nejčastější chybu žen s šedivými vlasy, která jim zbytečně přidává na věku. Řekl: „Není nic špatného na tom, že máte šediny, ale v některých případech mohou uškodit v celkovém dojmu. Mám však jednoduché tipy, jak se i s šedivými vlasy můžete cítit a vypadat mladě." Základem je podle něho kvalitní a šik střih odpovídající dané osobě. Vždy je dobré držet vlasy alespoň v jedné délce, není totiž nic horšího než beztvarý šedivý „neúčes“ z krepatých vlasů, které působí jako chemlon.

Krátké střihy jsou šik

Kadeřníci doporučují většinou kratší střihy typu mikáda v délce dle odpovídajícího typu klientky. Je lepší se vyhnout sestříhaným účesům nebo různým a asymetrickým délkám. Velice šmrncovní jsou u některých žen i velice krátké „pánské“ střihy, ale měl by vždy odpovídat celkové postavě a detailům v obličeji.

Péče o šedé vlasy

Zcela jistě jezte potraviny bohaté na vitamíny skupiny B, zejména B-12 a biotin, vitamín D, E a A. Stejně tak dopřejte svému tělu dostatek minerálů, které hrají zásadní roli při růstu a regeneraci vlasů Pravidelně doplňujte zinek, železo, hořčík, selen a měď. Vzhledem k faktu, že jsou náchylnější k mechanickému poškození, vyžadují minimálně jednou týdně vyživující masku a určitě je hýčkejte i vlasovými oleji.

Související články

Zdroje: www.express.co.uk, www.rehabilitace.info, www.vitaplus.org