Vzhledem k narůstajícím cenám téměř všeho se každý majitel automobilu chce o svého miláčka v prvé řadě postarat sám. Díky tomu nevznikají zbytečné a nadměrné výdaje v rámci rodinného rozpočtu a auto lze mít stále k použití. Nedejte však zbytečně na všechny rady během vašeho brouzdání internetem. Některé by se vám nemusely vyplatit, spíše by tomu mohlo být naopak! Kterým „užitečným hackům“ byste se tedy raději měli vyhnout?

Zubní pasta a škrábance na zrcátku

Například video, které zveřejnil populární TikToker Mister Ryhan, získalo zanedlouho 1,7 milionu lajků. Uživatel předvedl trik, kdy pastou otřel poškrábaná zrcátka auta, pak je setřel hadříkem z mikrovlákna a byla krásně čistá.

Pravdou však je, že zubní pasta obsahuje mírná abraziva, která ve skutečnosti poškrábou hladký povrch a pokud tuto metodu budete opakovat častěji, jistě to brzy uvidíte na vlastní oči a budete muset zrcátka vyměnit. Pokud chcete mít dokonale čistá zrcátka v autě, nejlépe použijte mýdlový roztok na umytí a pak povrch vyleštěte do sucha.

Olejové skvrny odstraníte pivem a jedlou sodou

Ačkoliv jsou dnes všelijaké „babičkovské“ rady velice populární, některé uvedené jako perfektní hacky na TikToku nejsou tak účinné, jak se uvádí. Ve skutečnosti jsou dost neefektivní. Propagátorem byl v tomto případě @lianggeshuoche. Přestože se objevily pod videem i pochvalné komentáře a video získalo 28 000 lajků, někteří uživatelé před touto metodou varovali: „Této metodě je třeba se za každou cenu vyhnout!“ nebo „Prosím, nezkoušejte to, je to jen návod na zničení vašeho auta.“  

Kokosový olej na čištění

Dalším hackem, kterým byste se neměli nechat zcela inspirovat, je použití kokosového oleje k čištění exteriéru vašeho auta. Nejde o zcela „šťastný“ způsob ošetření! Mohlo by totiž dojít k porušení povrchové ochranné vrstvy. Tento hack, který zveřejnil @mrs_tink, tvrdil, že použití kokosového oleje vaše auto doslova rozzáří a získal za něj dokonce 21 600 lajků. Přestože na prvních pár pokusů tento způsob ošetření funguje, jeho výsledek je jen krátkodobý. Stejně tak je kokosový lak doporučovaný na opravu poškrábaného laku, ovšem ve skutečnosti místo dříve podlehne korozím a budou vás čekat zbytečné a drahé opravy.

Tablety na praní na čistění potahů

Přestože je často doporučováno čistit autosedačky či jejich potahy pomocí roztoku z tablet na praní, tomuto způsobu se raději vyhněte. TikToker @cleanfreakpro tento způsob uvedl, kdy pomocí hadříku z mikrovlákna otřel veškeré povrchy sedaček v interiéru a výsledek byl „wow“. Ovšem všichni odborníci jsou názoru, že kapsle na praní oděvů jsou pro potahy či sedačky moc agresivní, mnohdy obsahují nebezpečné chemikálie, které je ve skutečnosti a při dlouhodobém používání spíše poškodí. Raději využijte čistící prostředky na běžné čalounění nábytku, anebo prostředky k tomu běžně určené.

Související články

Zdroje: www.dailymail.co.uk, www.gsmagazin.cz, www.bydleni.cz