V současné době, kdy se klade důraz na udržitelnost a recyklaci, je nakupování z druhé ruky skvělým způsobem, jak si vylepšit šatník jedinečnými kousky, které už jinde nedostanete, a zároveň ušetřit slušné peníze. Ať už nakupujete přímo v secondhandovém kamenném obchodě nebo online, poradíme vám, které věci si určitě pořídit právě v nich.

Chcete znát tipy a triky, jak nakupovat v "sekáči" za 30 korun? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu denisa dovalova:

Zdroj: Youtube

Vintage džínové bundy z 80. let

Džínovina je jedním z materiálů, který získává nošením ten správný vzhled. Stává se ošoupanou a sem tam s nějakou dírou vypadá ještě lépe než úplně nové oblečení.

A v současné době je to navíc módním trendem a opět se vracejí na scénu autentické „osmdesátkové“ riflové bundy. Vybírejte vždy střih s hranatou siluetou a o trochu větší velikost, než ve skutečnosti potřebujete. Hodí se nejen ke kalhotám či kraťasům, ale i k sukním a šatům.

Designové kabelky

Zcela jistě si pořizujte v sekáčích i kabelky. Mnohdy narazíte na nenahraditelné kousky slavných návrhářů, které zde lze pořídit za zlomek běžné ceny. Vždy si vybraný kus náležitě prohlédněte, abyste se ujistili, že je v dobrém stavu a nemá nedostatky, které by vám nevyhovovaly. Všímejte si také funkčnosti zipů, zapínání a celé podšívky.

Levi's džíny

Pokud se jedná o džíny, nikdy nemůžete sáhnout vedle, když si pořídíte staré dobré „Levi'sky“ z 80. let, a to s vysokým pasem, které jsou perfektní pro ležérní i elegantní vzhled. Vždy si však dejte záležet na výběru odpovídající velikosti a střihu, aby vám dokonale sedly.

Vintage rocková trička

V sekáčích dostanete i stálou módní hitovku, a tou jsou trička s názvy či logy slavných kapel z 80. let. Ať už se jedná o vaši oblíbenou kapelu nebo jen cool vintage kousek, určitě v takovém tričku vždy upoutáte náležitou pozornost.

Originální šperky

V obchodech se zbožím z druhé ruky najdete i parádní a originální šperky. Mnohdy jsou z cenných kovů a s přenádhernými kameny. Stačí je jen řádně vyleštit a během chvilky jsou jako nové! A to za zlomek původní ceny.

Vlněné zimní kabáty

Dozajista nenechte na pultech těchto obchodů ležet ani vlněné zimní kabáty. Vlna je odolná a hřejivá, takže půjde o dobrou a dlouhodobou investici. Dbejte nejen na to, aby byl kabát v dobrém stavu, ale také vám musí perfektně padnout.

Související články

Zdroje: www.bestlifeonline.cz, www.slowfemme.com, www.novinky.cz