Dřez, umyvadlo, toaleta a sprcha jsou věci v domácnosti, které každodenně používáte. To znamená, že se také mohou rychle opotřebovat, a proto je také nutné je časem měnit. Máte doma starý a nefunkční dřez, se kterým si nevíte rady, ale nechcete jej vyhazovat? Existuje mnoho geniálních triků, jak jej využít v domácnosti. Podívejte.

Video, co můžete udělat se starým dřezem, najdete na Youtube kanále Twyne Designs:

Zdroj: Youtube

Jak využít starý dřez

První z mnoha možností je ze starého dřezu udělat velice kreativní a neokoukaný květináč. Stačí dřez jen naplnit zeminou a naskládat do něj semínka, nebo již vyrostlé květiny. Můžete si jej postavit na zahradu nebo do bytu.

Druhou možností, kterou můžete uplatnit v zahradě, je dřez přeměnit na malé jezírko. Stačí jen na zahradě vykopat díru, do ní dřez položit a obezdít štěrkem a například cihlami. Poté můžete mini jezírko vydekorovat podle vlastních představ.

Další metodou, jak přeměnit starý dřez v něco užitečného, je si z něj na zahradě udělat fontánu nebo koupelovou stanici pro ptáky.

Vzhledem k tomu, že dřez je navržen tak, aby se připojoval k vaší vodovodní síti, stačí jej pouze umístit na zahradu a pomocí solárního čerpadla se stojanové umyvadlo může proměnit v pěknou fontánu. Pokud však s umyvadlem chcete strávit menší úsilí, stačí jej pouze umístit do zahrady, ideálně někam ke stromu, kam často sedají ptáci. Do umyvadla pak nalijte vodu a máte koupací stanici pro ptáčky.

Kovový dřez

Dřezy mají být odolné vůči vodě, ale věřte, nevěřte, kovové dřezy, které máte například v kuchyni, jsou odolné i vůči teplu. Když uděláte pár menších úprav, váš starý dřez se může proměnit v naprosto ideální základ pro gril.

Je to kupodivu jednoduché, stačí otočit dřez, připevnit ho ke kovové základně, a následně vyříznout otvory v horní a přední části, abyste měli sklon k ohni a zajistili, že hrnec bude vystaven přímému teplu. Pak už jen přidejte třetí otvor vzadu, abyste mohli připevnit výfukové potrubí a máte hotovo.

Související články

Zdroje: chalupari-zahradkari.cz, www.drevostavitel.cz