Francovka, známá svou všestranností, je cenově dostupným a efektivním prostředkem, který můžete využít v různých situacích. Od domácího úklidu až po péči o vaše zdraví.

Na video od Clean my space o vychytávkách francovky se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Francovka obsahující lihový roztok s bylinnými esencemi a aromatickými látkami, je skvělým pomocníkem nejen pro léčbu různých obtíží, ale také pro úklid a péči o domov. S její všestranností a efektivitou je nenahraditelným doplňkem v každé domácnosti.

Domácí osvěžovač vzduchu

Francovka může sloužit jako základ pro výrobu domácího osvěžovače vzduchu s příjemnou vůní. Směs citrónu, hřebíčků, bobkového listu, sušené levandule a francovky pohltí běžné pachy v interiéru a zanechá vaše prostory svěží a příjemně vonící.

Repelent proti komárům a mouchám

Francovka ve spojení s hřebíčkem a citrónovou kůrou vytváří účinný repelent proti komárům a mouchám. Tento přírodní prostředek je šetrný k životnímu prostředí a zároveň účinně odhání létající hmyz.

Čištění okenních skel a žaluzií

Směs francovky a teplé vody je ideálním prostředkem pro dokonalé umytí okenních skel. Stejně tak lze francovku využít i při čištění žaluzií, kde efektivně odstraní nečistoty a zanechá povrch čistý a lesklý.

Pomocník při roztahování bot

Pokud máte nové boty, které vás tlačí nebo se v nich necítíte pohodlně, může být francovka překvapivým řešením. Postup je jednoduchý, stačí namočit čistý hadřík do francovky a natřít jím vnitřní stranu bot, které chcete roztáhnout.

Poté nechte boty asi 5 minut odpočívat, aby se látky mohly absorbovat. Po této době si obujte boty a chvíli se v nich procházejte. Alkohol obsažený ve francovce pomáhá změkčit a roztáhnout kožené materiály, což vede k mírnému rozšíření bot a zvýšení jejich pohodlí.

Ochrana límce od zašpinění

Před obléknutím košile nebo halenky můžete límec potřít francovkou z vnitřní strany, čímž ho ochráníte před zapocením a skvrnami. Tento jednoduchý trik nejenže zlepší vzhled vašeho oblečení, ale také zamezí vzniku nežádoucích skvrn.

Odstraňování skvrn od inkoustu a fixů

Francovka se osvědčila i při odstraňování obtížných skvrn od inkoustu nebo fixů na textiliích. Stačí namočit vatový tampón či hadřík do francovky a přiložit přímo na skvrnu. Nechte působit a poté vyperte jako obvykle.

Úleva od bolesti kloubů

Francovka se používá také k masáži bolestivých kloubů a svalů. Směs francovky a nastrouhaných kaštanů má protizánětlivé účinky a poskytuje dočasnou úlevu od bolesti.

Francovka, díky svým všestranným vlastnostem, je nenahraditelným pomocníkem v domácnosti. Od čištění a osvěžování vzduchu po péči o zdraví a úlevu od bolestí, zaslouží si místo ve vaší domácí lékárničce i ve skříni s čisticími prostředky. S touto všestrannou bylinnou esencí si můžete být jisti, že vaše domácnost bude čistá, svěží a zdravá.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.iprima.cz