Nejrůznější věci, které používáme na zahradě, si můžeme ozdobit, a to dokonce tímtéž motivem. Docela obyčejné předměty tak proměníme v sadu stylových pomůcek. Je to překvapivě jednoduché, a přitom působivé.

Veselý kbelík

Potřeby

  • akrylové barvy
  • tavná pistole
  • lepicí páska

Pásku nalepíme do zvolené výšky a plochým štětcem naneseme barvu, nejlépe ve dvou až třech vrstvách. Po zaschnutí pásku odstraníme a máme řádně rovnou čáru.

Na dolní část kbelíku předkreslíme fixem květinu, nejlépe týž motiv, který později použijeme na zástěru a konev. Po obvodu květiny naneseme tavnou pistolí lepidlo, vytvoříme tak plastický obrys. Nakonec květinu vybarvíme akrylovou barvou.

Pracovní zástěra

Obyčejnou zástěru oživíme šablonou z černé jezírkové fólie. Na fólii překreslíme fixem motiv květiny z papíru. Vystříhneme ho a přiložíme na zástěru.

Do lahvičky s pumpičkou si připravíme savo a opatrně je na motiv nastříkáme. Při ruce máme ubrousky, aby savo nesteklo z fólie na látku.

Po zaschnutí se na látce objeví silueta květiny, kterou po obvodu zvýrazníme fixem na textil.

Ze staré konve nová

Použijeme starou konev, na kterou nejprve naneseme štětcem odstraňovač nátěrů. Postupujeme podle návodu na plechovce. Můžeme použít i drátěný kartáč nebo malou špachtli. Nános starých barev pak odstraníme proudem vody – konev bude jako nová.

Namícháme dva odstíny barev a nanášíme je plochým štětcem v několika vrstvách. Po zaschnutí použijeme fólii s motivem květiny, který nám sloužil při savování zástěry, a přilepíme ji na konev. Působí kontrastně a efektně.

Pracovní rukavice

Použijeme klasické rukavice na zahradní práce. V papíru či fólii vystříhneme motiv květiny a šablonu přiložíme na rukavice.

Ustříhneme kousek houbičky na nádobí a připevníme k němu kolíček na prádlo. Houbičku namočíme do barvy na textil a tupováním (poklepáváním na látku) naneseme barvu. Lze si pomoci i štětcem, například na střed květu.

Podobným způsobem ozdobíme také hadr nebo podložku pod kolena. Motiv květiny obkreslíme na látku a vybarvíme jej barvou.

Foto autorka