obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Dejte konvi hezčí tvář, ať sluší květinám

Obyčejná konev, kbelík, zástěra či pracovní rukavice mohou zaujmout a být pěkným doplňkem, který potěší, kdykoliv ho budete používat. Udělejte si čas na ozdobení běžných věcí, které vůbec nemusejí vypadat všedně.

Nejrůznější věci, které používáme na zahradě, si můžeme ozdobit, a to dokonce tímtéž motivem. Docela obyčejné předměty tak proměníme v sadu stylových pomůcek. Je to překvapivě jednoduché, a přitom působivé.

Veselý kbelík

Potřeby 

  • akrylové barvy
  • tavná pistole
  • lepicí páska

Pásku nalepíme do zvolené výšky a plochým štětcem naneseme barvu, nejlépe ve dvou až třech vrstvách. Po zaschnutí pásku odstraníme a máme řádně rovnou čáru.

Na dolní část kbelíku předkreslíme fixem květinu, nejlépe týž motiv, který později použijeme na zástěru a konev. Po obvodu květiny naneseme tavnou pistolí lepidlo, vytvoříme tak plastický obrys. Nakonec květinu vybarvíme akrylovou barvou.

Veselý kbelík Veselý kbelík Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pracovní zástěra

Obyčejnou zástěru oživíme šablonou z černé jezírkové fólie. Na fólii překreslíme fixem motiv květiny z papíru. Vystříhneme ho a přiložíme na zástěru.

Do lahvičky s pumpičkou si připravíme savo a opatrně je na motiv nastříkáme. Při ruce máme ubrousky, aby savo nesteklo z fólie na látku.

Po zaschnutí se na látce objeví silueta květiny, kterou po obvodu zvýrazníme fixem na textil.

Pracovní zástěra Pracovní zástěra Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Ze staré konve nová

Použijeme starou konev, na kterou nejprve naneseme štětcem odstraňovač nátěrů. Postupujeme podle návodu na plechovce. Můžeme použít i drátěný kartáč nebo malou špachtli. Nános starých barev pak odstraníme proudem vody – konev bude jako nová.

Namícháme dva odstíny barev a nanášíme je plochým štětcem v několika vrstvách. Po zaschnutí použijeme fólii s motivem květiny, který nám sloužil při savování zástěry, a přilepíme ji na konev. Působí kontrastně a efektně.

Ze staré konve nová Ze staré konve nová Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Pracovní rukavice

Použijeme klasické rukavice na zahradní práce. V papíru či fólii vystříhneme motiv květiny a šablonu přiložíme na rukavice.

Ustříhneme kousek houbičky na nádobí a připevníme k němu kolíček na prádlo. Houbičku namočíme do barvy na textil a tupováním (poklepáváním na látku) naneseme barvu. Lze si pomoci i štětcem, například na střed květu.

Podobným způsobem ozdobíme také hadr nebo podložku pod kolena. Motiv květiny obkreslíme na látku a vybarvíme jej barvou.

Ze staré konve nová Ze staré konve nová Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Foto autorka

Akční letáky