Přineste si domů trochu přírody a zkrášlete si domácnost bez zbytečných finančních výdajů. Stačí využít opadané jehličnaté větve ze zahrady nebo z procházky v lese a vytvořit z nich zajímavé dekorace. Nejde o nic složitého, a proto si může na výrobu s přehledem troufnout i naprostý začátečník. Naopak se jedná o skvělý relax a zábavu, do níž můžete zapojit i děti. Jistě si užijete příjemně strávený společný čas a navíc svůj domov příjemně vyzdobíte a zútulníte.

Výzdoba nemusí být jen klasický věnec, zkuste změnu. Podívejte se v tomto YouTube videu na kanálu DIY by KreativníTechniky:

Zdroj: Youtube

Provoňte si domov vůní jehličí

Vsaďte na přírodní výzdobu a vydejte se nasbírat potřebný materiál. Hodit se budou větvičky s jakýmkoliv druhem jehličí, které budete moci později různě kombinovat. Díky tomu bude váš výrobek mnohem zajímavější a pestřejší. Je však nutné vše poladit s jistým kouskem citu a vkusem.

Určitě si nasbírejte i materiál na ozdobení jako například šišky, žaludy, kaštany, šípky či ořechy. Stejně tak různé druhy mechů a kousky kůry. Využít můžete i sušené ovoce a domácí koření jako je skořice či badyán. K odekorování lze využít i tkaniny, jutu či stuhy. Fantazii se prostě meze nekladou.

Jehličnany přinášejí domů zdravou energii

Podle tradičního čínského učení Feng Shui, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase, jsou jehličnany spojované s dlouhým věkem a evokují soudržnost rodiny i trvalých přátelství. Zelené větvičky také odstraňují negativní emoce a energie.

Okrasná větev

Pokud se necítíte silní v kramflecích, začněte tím nejjednodušším, a to je odekorovaná větší větev s postranními výhonky, kterou lze využít jak na stůl, tak k zavěšení. Snadná ozdoba vám přinese nejen fajn zábavu, ale jistě si potvrdíte i svůj tvůrčí talent.

Budete potřebovat několik silnějších větví, které k sobě esteticky navrstvěte a spojte pomocí drátku. Měla by vám tak vzniknout jedna bohatá a pestrá větev. Na ní pak pomocí tavné pistole připevněte připravené dekorační předměty. Místo spojené drátky překryjte zvolenou látkou.

Takto připravenou ozdobenou větev můžete instalovat kdekoliv na rovné podložce v interiéru. Pokud chcete větev zavěsit například na dveře či na stěnu, je nutné přidělat z drátku háček. Použít můžete i háček samolepící, který se dá koupit v různých barvách i průhledné variantě.

Klasický věnec z jehličnanů

V tomto případě si určitě pořiďte více materiálu. Budete potřebovat základový kruh, který postupně pokryjete nasbíranými větvičkami. Připevňujte je pomocí drátku, který vždy náležitě zakrývejte jehličím, aby nebyl viditelný a nenarušoval celkový estetický dojem. Pak už je vlastně postup stejný jako v předchozím případě. Vezměte tavnou pistoli a dekorujte.

Související články

Zdroje: www.primainspirace.cz, www.novinky.cz, www.westwing.cz