Máky z hedvábného papíru na drátěné nožce jsou éterické, veselé a nikdy neodkvetou
Zdroj: Pavla Jelínková

Kouzelné máky, které neodkvetou: úžasnou dekoraci vyrobíte lehce doma i s dětmi

Hedvábné vlčí máky, na rozdíl od jejich polních protějšků, pokvetou celý rok. Můžete jich vyrobit celou náruč a postavit je na stůl nebo do okna. S naším fotonávodem to hravě zvládnete.

Co budeme potřebovat?

červený hedvábný papír, zelený a černý krepový papír, ocelový drát (o průměru asi 1 mm), zelenou akrylovou barvu, štětec, nůžky, kleště kulaté + štípačky, lepidlo na papír

Jak postupovat?

Z drátu uštípneme kus dlouhý asi 30 cm, na jednom konci ho stočíme do očka, pak ohneme směrem do středu očka a nakonec vzhůru. Tím jsme vytvořili nožku, na které bude květ stát. Drát nabarvíme zelenou akrylovou barvou.

Stonky i kořeny pro ukotvení máků vyrobíme z drátku Stonky i kořeny pro ukotvení máků vyrobíme z drátku Zdroj: Pavla Jelínková

Z červeného hedvábného papíru vystřihneme dva kruhy (květy), které nastřihneme tak, aby uprostřed zůstal 1 cm neprostřižený. Z černého papíru vystřihneme terčík a jemně ho na okrajích nastříháme na třásně.

Základ květů z hedvábného papíru Základ květů z hedvábného papíru Zdroj: Pavla Jelínková

Oba červené kruhy na sebe složíme tak, aby prostřihy seděly kolmo, navlékneme je na drát, přidáme černý střed a kleštěmi ohneme konec drátku.

Jednotlivé díly květu naskládáme na sebe Jednotlivé díly květu naskládáme na sebe Zdroj: Pavla Jelínková

Květ pomačkáme a složíme směrem nahoru. Na spodní stranu květu kápneme kapku lepidla a ovineme proužkem zeleného papíru, aby se květ zafixoval na místě.

Máky z hedvábného papíru na drátěných nožkách Máky z hedvábného papíru na drátěných nožkách Zdroj: Pavla Jelínková

Teď už zbývá jen zvolit množství květin a láskyplně je naaranžovat.

Akční letáky