Na šiškách je nejlepší, že jsou úplně zadarmo a dá se z nich vyrobit spousta věcí. Nejdostupnější variantou šišek jsou pro našince smrkové, jedlové, borovicové nebo také miniaturní modřínové… Dobrá zpráva je, že většina těchto pokladů je dostupná nejen v lesích, ale i městských parcích. Pokud se vydáte na „šiškobraní“, nezapomeňte si vzít s sebou rukavice. Šišky totiž bývají plné smůly, která by se vám mohla lepit na prsty. Proto si vybírejte jen ty kousky, které jsou „čistší“ a dají vám méně práce s jejich údržbou.

Autor videa DiY BIGBooM vám ukáže, jaké další dekorace z šišek si můžete vytvořit. Více na kanále YouTube.com.

Zdroj: Youtube

S vlhkými kousky do trouby

Nasbírali jsme šišky, které jsou ještě mokré po dešti? Předehřejte troubu na  160 ˚C. Šišky rozvrstvěte na pekáč vystlaný pečicím papírem a sušte v troubě zhruba 1 hodinu. Poté šišky nechte vychladnout a upravte podle svého gusta. Některé vzorky jsou krásné samy o sobě… Jiné – například borovicové šišky – potřebují trochu zastřihnout špičku, aby měly hezký tvar. A pak se můžete pustit do tvoření!

Posypte je solí… 

Šiškám dodá zimní nádech obyčejná sůl. Postup je jednoduchý: vybrané kousky potřete lepidlem a poté bohatě zasypte obyčejnou kuchyňskou solí. Jakmile vrstva zaschne, získáte základ pro krásnou vánoční dekoraci.

Dejte jim barvu

Tmavá barva šišek vytváří krásný kontrast ke světlým odstínům. Vyberte si jeden z nich, třeba podle typu vaše interiéru. Ponořte konce šišek do barvy a nechte zaschnout. Výsledek bude geniální!

Udělejte metalický efekt

Kovový nádech dodá šiškám punc luxusu. Využijte toho a kupte v obchodě s výtvarnými potřebami (nebo hobby marketu) metalický sprej. Šišky jím nastříkejte a najednou získáte krásný stříbrný nebo zlatý poklad. Po zaschnutí ho můžete naaranžovat do mísy s citrusy nebo z něj udělat krásný vánoční věnec. A pokud nevíte, co s šiškami, tady je ještě malá inspirace…

Udělejte šiškovou kouli

Kupte si polystyrenovou kouli (o průměru 8 cm). Na drátku vyrobte očko. Oviňte ho kolem koule tak, aby háček byl na jeho vrcholu. Pomocí tavné pistole připevněte ke kouli drobné svíčky. Volná místa vyplňte mechem nebo stužkami. Nakonec kouli ozdobte mašlí a zavěste.

Hra světel

Do průhledné sklenice nebo vázy dejte spoustu drobnějších borových šišek. K nim pak zabudujte kratší světelný LED řetěz na baterky. Stačí ho pak rozsvítit a máte stylovou dekoraci do jakékoliv místnosti.

Související články

Zdroje: https://kreativnitechniky.cz