Nudu na Silvestra zaženou hry i tvoření

Co s dětmi na Silvestra? Samozřejmě že tyto hry a tvoření můžete dělat i kdykoli jindy během roku, ale hodí se velmi právě k silvestru, který určitě není jen o jídle a pití, ale také o rodině a přátelích.

Nechte se inspirovat hrami, které si jednoduše upravíte podle vlastních potřeb, děti je budou milovat a zabaví vás všechny na dlouho. The Minimal Mom vám na svém YouTube kanálu ukáže, co si může celá rodina zahrát!

Zdroj: Youtube

Staňte se na Silvestra detektivem alespoň na papíře

Možná hledáte něco komornějšího, kdy si děti sednou ke stolu a rozptýlíte jejich nudu jednoduchou zábavnou činností. Zkuste třeba omalovánky s mnoha obrázky, kde mohou děti hledat konkrétní předměty a stanou se na chvilku detektivem!

Stačí vzít jeden papír a pokreslit jej drobnými obrázky předmětů, které však zvládnou děti identifikovat. Celý papír by měl být plný všech možných věcí, aby bylo hledání těžké. Originál nechte zkopírovat a kopie rozdejte dětem, všichni musí mít stejné obrázky. Celé skupince vždy zadejte jeden úkol a to najít konkrétní věc mezi obrázky.

Pokud myslíte, že potřebujete pomoc nebo inspiraci, autorka z Paper Trail Design připravila tuto hru pro nekomerční využití všem. Na stránce stačí kliknout na obrázek, který je už nachystaný k tisku. Tento kronkrétně je s novoroční tématikou, stejná autorka má ale i řadu dalších.

Strom přání: Co si přejete do nového roku?

Krásnou aktivitou nejen pro děti, ale také celou rodinu, je strom přání. Budete k němu potřebovat jen pěknou rozkošatělou větvičku nebo dvě, provázky, papíry, nůžky a nějaké popisovače nebo tužky. Pokud chcete strávit výrobou déle času, dejte dětem k dispozici také pastelky, třpytky, flitry nebo konfety, kterými budou moci hvězdy s přáními vydekorovat.

Z papíru vystříhejte hvězdy. Jako předlohu si může vzít třeba větší vykrajovátko na cukroví tohoto tvaru. Kartička musí být dostatečně velká, aby se na ni dalo psát. V každé hvězdě musí být protažený provázek nebo mašle, aby ji šlo na strom či větvičku pověsit. Než tak uděláte, každý by měl vymyslet nějaká přání a společně je pak na kartičky napíšete.

Přání se mohou týkat života rodiny, jednotlivých členů, ale také docela jiných na vás nezávislých věcech a lidech. Strom přání pak necháte někde doma po celý rok a může sledovat, zda se nějaká opravdu vyplnila. Mezi přáními můžete zmínit nejen své naděje. Také se mimochodem dozvíte o tom, co by rádi ostatní.

Související články

Zdroje: notimeforflashcards.com, papertraildesign.com