obrázek z archivu ireceptar.cz
Zdroj: Archiv ireceptar.cz

Digitální televize

Pozemní digitální vysílání, podle anglického názvu Digital Video Broadcasting – Terrestrial označované zkratkou DVB−T postupně nahrazuje současný televizní signál. V článku připomínáme základní výhody a nabízíme odkaz na podrobný informační server o digitálním vysílání

Dobrý příjem signálu i v členitých regionech a husté městské zástavbě, nové televizní stanice, kvalitnější obraz, digitální rozhlasové vysílání, mobilita a stále se rozšiřující technické a komunikační možnosti digitální techniky, to jsou pádné důvody, proč se v Česku vytváří síť pro pozemní digitální vysílání. 

Kdo je sleduje, ať už pomocí přídavného zařízení, digitálního přijímače − tzv. set top boxu − připojeného ke starší televizi, nebo na moderním televizoru, už výhody sám poznal. Podobně i ten, kdo digitální vysílání otevírá na počítači či notebooku vybaveném DVB-T kartou nebo USB modulem.

Nicméně pozemní digitální signál se na území České republiky zabydluje postupně tak, jak to dovoluje přeměna radiokomunikační techniky. Prohlédněte si mapy pokrytí na informačním serveru o digitálním vysílání a také harmonogramy a aktuální dění v přechodu z analogového na digitální vysílání v regionech.

Akční letáky