Dopaminové oblékání je možná pojem, o kterém jste ještě neslyšeli. Je to ale velice jednoduché. Zkrátka ve vaší skříni vyberete kousky, ve kterých se cítíte zajímavě, stylově a dobře. Oblečení může mít obrovský vliv na průběh celého vašeho dne a v podstatě odráží vaši náladu. Když se cítíte sklesle, smutně nebo zkrátka na nic, většinou volíte volnější, pohodlnější kousky, které určitě nebudou zářit barvami. Když ale máte dobrou náladu a cítíte se dobře, je to poznat i na vašem outfitu.

Video o dopaminovém oblékání najdete na Youtube kanále BBC Scotland:

Zdroj: Youtube

Dopaminové oblékání

Princip je snadný. Vyberte takové oblečení, ve kterém se cítíte být svoji, nebo vám připadá zajímavé a máte ho rádi. Mohou to být vaše oblíbené šaty. Když jsou letní, přidejte pod ně rolák a punčocháče. Dobře se však můžete cítit i v konkrétní látce, či oblíbeném doplňku, jako je třeba klobouk. Jakmile budete mít tento kus oblečení vybraný, vše postavte kolem něj. Je důležité, abyste se cítili dobře a měli pocit, že přímo záříte. Vaše oblečení bude odrážet vaši náladu a možná vám ji i dokonce pomůže zlepšit.

Nebojte se experimentovat

Žijeme ve 21. století, což znamená, že si můžete zkrátka nosit, co se vám líbí. Nebojte se tudíž experimentovat s barvami, s doplňky nebo kombinováním neobvyklých kousků přes sebe. Pokud máte roztrhané punčocháče, ale chcete si vzít sukni, neznamená to, že musíte venku umrznout. Klidně ji hoďte přes kalhoty. Důležité je se držet původního oblíbeného kousku a vaši image na následující den utvořit podle něj. Co se týče barev, nemusíte se vůbec bát monochromatických outfitů. Pokud chcete svůj model nějak ozvláštnit, platí základní pravidlo. Pokud není vaše oblečení zajímavé barevně, mělo by být zajímavé texturou. Pokud není zajímavé texturou, mělo by být zajímavé tvarem. A pokud není zajímavé tvarem, tak se spolehněte na barvy.

Související články

Zdroje: www.vanityfair.it