Luštěniny asi nejvíce využíváte v kuchyni. Dá se z nich udělat neskutečné množství příloh, ale obstojí s úctou i jako hlavní chod. Pokud ale máte přebytek luštěnin, nebo zkrátka a dobře jen tvůrčí náladu, můžete je využít na kreativní zpestření vašeho příbytku. Potřebujete pouze luštěniny různých druhů a barev a tavicí pistoli. Pokud přidáte i trochu trpělivosti, můžete si vyrobit krásné dekorace.

Dekorace z luštěnin

Může to znít trochu zvláštně, ale luštěninové svícny vypadají nádherně. A není vůbec těžké je vyrobit, naopak. Pro výrobu těchto extravagantních svícnů nepotřebujete ani tavnou pistoli. Vezměte si luštěniny, prázdnou objemnější sklenici a svíčku. Svíčku dejte do sklenice a zasypte ji barevnými luštěninami.

Variace barev je pak naprosto na vás. Ideálně vyberte takové barvy fazolí, hrášku, lupiny a jiných druhů luštěnin, které budou barevně sedět ke zbytku vaší domácnosti. Pak jimi jen obsypejte svíčku a máte hotovo.

Ani na dekorativní sklenici nebudete potřebovat tavnou pistoli. Opět vám stačí pouze luštěniny a sklenice. Je to v podstatě to samé, jako svícen, akorát bude sklenice naplněna pouze luštěninami, bez svíčky.

Pokud však máte dostatek trpělivosti, můžete luštěniny aranžovat tak, aby vám vznikaly různé vzory a obrazce. Můžete například střídat barvy. Na dno naskládáte zelený hrášek, a poté jinou luštěninou, například bílými fazolemi, uděláte další patro. Střídejte barvy, a budete mít zeleno bílou extravagantní dekorativní sklenici.

Luštěninové dekorativní koule

Pro tuto dekoraci již bude zapotřebí pořídit koule z polystyrenu a mít po ruce tavnou pistoli. Pokud chcete, aby dekorativní koule nebyly všechny stejné, polystyrenové koule pořiďte v různých velikostech.

Poté už jen stačí vzít luštěniny a pustit se do jejich lepení. Vzory, barvy a obrazce jsou pouze na vás a vaší fantazii. Jakmile budete mít všechny koule oblepené, můžete je na vrchu propíchnout pomocí jehly či párátka a zavěsit je.

Související články

Zdroje: www.rucniprace.cz, www.piskutek.cz